הלור של פילטובר וזאון ( Piltover &Zaun )

אולי ארוך אבל אני מאמין שזה שווה את הזמן קריאה :

פילטובר (piltover),  עיר מתקדמת ומשגשגת אשר כוחה והשפעתה גוברת מיום ליום. העיר מהווה לכל ואלורן (Valoran) מרכז תרבותי בו אומנות, יצירה, סחר וחדשנות הולכים יד ביד.

עוצמתה של העיר אינה נובעת מכוח צבאי אלא מונעת ממסחר ומחשבה מקדמת.

ממוקמת על הצוקים שמעל העיר זאון ( Zaun) , משקיפה אל הים, צי ספינות הנושאות עליהן סחורה מכל רחבי העולם עוברים בשעריה הימיים הענקיים של העיר. מסחר הוא הלב הפועם של העיר והיותה השלטת על הדרך הימית המחברת בין אזורים ממזרח ואזורים ממערב מעניקים לה הון רב. ההשלכה לכך הייתה ההתרחבות של האימפריה הנוקסיאנית (Noxus ) ומעבר צבאה ומשאביה לכל רחבי ואלורן בנוחות יחסית. שליטתה גם אפשר למי שיפולים (Bilgewater) לשגשג כמקום בטוח לפיראטים ובוזזים לבזוז את השטים מפילטובר או אליה.

האקלים מסביב לפילטובר חמים ונעים בדרך כלל אך כאשר הטמפרטורות משתנות במהירות, ערפל מהים עוטף את הרציפים ואת המחסנים. המזח והשטחים הסובבים לו תמיד עמוסים בסחורה ואנשים וכל אחד עם גב חזק ורצון יכול למצוא שם תעסוקה. מאות מבטאים שונים נשמעים בכל זמן נתון ברחובות הגובלים במזח ומספר רב של ספינות מכל נמל אפשרי חוצות את שעריה של פילטובר בכל יום.

העושר הוביל להתפתחות חסרת תקדים של העיר, העיר הייתה ועודנה עיר שממציאה את עצמה מחדש כעיר בה הון יכול להצבר ובאותו זמן גם חלומות ממשיכים לחיות.

אגודות סוחרים מתפתחות בעיר מממנות התנסויות מהפכניות – מיצגי אומנות מרשימים , מחקרים על שילוב קסם בטכנולוגיה (Hextech) שמעטים יבינו ואנדרטאות המהללות את כוחם.

עם יותר חוקרים מאי פעם שבודקים את הכוח הטמון בשילוב קסם בטכנולוגיה (Hextech) אין פלא שפילטובר הפכה לעיר מושבם של בעלי המלאכה המוכשרים בתבל.

 

גשר הואלס –

הוא גשר ביניים בין העיר העילית פילטובר והעיר התחתית זאון, זאונים ופילטוברים כאחד נוהרים לשוק שעל הגשר על מנת לחוות מעט מכל הדברים שהופכים את העיר התחתית לנהדרת- כל לילה אפשר למצוא מוסיקה טובה מעדנים ושאר יצירות עבודת יד של בעלי מלאכה בגשר הואלס.

   

 מעליות ומסועים המופעלים על ידי קסם משולב בטכנולוגיה –

המעבר בין זאון לפיטובר מצריך טיפוס ארוך ומתיש, אך  מעליות המתמרות מזאון לפילטובר מסייעות במעבר מהיר ונוח יותר.

 הבתים השקופים –

העשירים שבזאון מחזיקים לעצמם בתים מבודדים עשויי קריסטל הידועים כבתים השקופים המכילים עצים וצמחים כסממן סטטוס למעמדם ושבבעלותם מקור אוויר נקי.

אסופת ארובות –

הערפיח האפרורי הוא תוצר לוואי של ארובות המפעלים הכימיים התעשייתיים הפרוסים בכל זאון, האמונה הרווחת שזה הגורם לשידפון ריאותיהם של רבים מהזאונים.

 

 

זאון (Zaun) היא עיר תחתית גדולה השוכנת במעמקי נקיקים ועמקים הסובבים את פילטובר, האור שמגיע לעיר עובר דרך ערפילי עשן סמיך היוצאים מצינורות שפכים דולפים, הסבוכים בצנרת התעשייתית הצפופה של העיר ומשתקפים מהזכוכיות הצבעוניות המאפיינות את הארכיטקטורה התעשייתית שבעיר.

זאון ופילטובר היו פעם מאוחדות אך כיום מדובר בחברות נפרדות המקיימות ביניהן יחסי גומלין.

למרות הערפיח התמידי שבעיר, זאון משגשת ואנשיה פעלתניים ונמרצים בעלי – תרבות עשירה.

עושרה של פילטובר איפשר לזאון להתפתח בהתאם – לתמונת מראה הפוכה וקודרת של העיר שמעליה, מעין אחות תאומה ואפלה.

סחורה רבה המגיעה לפילטובר קודם כל עוברת דרך השווקים השחורים שבזאון, חוקרים רבים של שילוב קסם וטכנולוגיה שעבודתם מוגבלת בעיר העילית בגלל ההגבלות הרבות בה לא פעם מוצאים עצמם ואת עבודתם רצויים בזאון.

מחקרים חסרי מעצורים בממצאים בלתי יציבים ותעשייה פזיזה הפכו את זאון לעטופה במעטפת תמידית של  אדי שפכים מזוהמים ומסוכנים המרעילים את כל חלקיה הנמוכים של העיר, אך אפילו שם האנשים מוצאים דרך לשרוד ולשגשג.

 

מקורות :

[1] http://universe.leagueoflegends.com/en_US/region/piltover/?mv=highlights

[2] http://universe.leagueoflegends.com/en_US/region/piltover/

[3] http://na.leagueoflegends.com/en/featured/piltover#zaun

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.