NA LCS 2017

בעיכוב קל או איחור אלגנטי, הגיע הזמן לדבר קצת על NA. כמו בכתבה הקודמת, בכתבה זו נעבור על השינויים בקבוצות הותיקות, הקבוצות החדשות, והפורמט של התחרות.

*קדיט מלא על הכתבה מגיע ל-Evgeni Nikolchook, חבר בקהילה שעשה את המחקר והכתיבה.

פורמט: ה- NA LCS הוא בפורמט של  Round Robin, או במילים פשוטות זאת תחרות שכל קבוצה תשחק נגד כל קבוצה פעמיים לפחות (לא כולל פליאוף) בסדרות של הטוב משלוש משחקים.

המשחק הראשון יחל בלילה שבין שישי לשבת בשעה 1 בלילה. המשחק יהיה בין הפינאליסטיות בסאמר ספליט ספליט Cloud9 נגד TSM אז בו נפסיק לבזבז זמן קוראים יקרים ונכיר את הקבוצות:

Team Solo Mid

טופ: Hauntzer

ג'אנגל: Svenskeren

מיד: Bjergsen

איידי: Wildturtle

סאפורט: Biofrost

Team Solo Mid  או TSM בקיצור הוקמה על ידי האחים Andy "Reginald" Dinh  ו- Dan Dinh. הקבוצה הותיקה ביותר  ב- NA LCS וגם המעוטרת ביותר במספר זכיות באליפויות ב-NA, וגם שיאני ההופעות בגמרים באליפויות ב- NA LCS, שעד עכשיו הופיעו בכל גמר של כל אליפות ארה"ב.

שנה שעברה חוו את הסיבוב המקדים הדומיננטי ביותר בכל היסטוריות האליפוית במאזן של 17-1 עם הפסד רק לקבוצת Pheonix1.

היו לקבוצה ציפיות גבוהות מאוד לקראת אליפות העולם, אך שנה שניה ברציפות שהקבוצה לא הצליחה לעלות משלב הבתים במאזן של 3 ניצחונות ו 3 הפסדים. במהלך ה- Pre Season  האיידי של הקבוצה Doublelift הודיע כי הוא לוקח חופשה של אליפות אחת (אליפות האביב) בשביל להסטרים ולנוח, מה שגרם ל- TSM להחתים את האיידי הקודם שלהם לפני שדאבליפט הצטרף- Wildturtle שהגיע מקבוצת Immortals. הקבוצה מגיעה לאליפות האביב 2017 כאלופת הקיץ של שנת 2016. נכון לעכשיו אחרי הכישלון  שחוו ב- IEM Oakland 2016 יש האומרים שהקבוצה לא תצליח לשחזר את ההצלחה שלה באליפות האביב ואולי אפילו שלא תגיע לגמר בפעם הראשונה בהיסטוריית הNA LCS.

 

Cloud 9

טופ: Impact

ג'אנגל: Contractz

מיד: Jensen

איידי: Sneaky

סאפורט: Smoothie

גיליוי נאות- הקבוצה הבאה היא הקבוצה האהובה עליי מאז שהתחלתי לראות את הסצנה המקצוענית Season 4 Summer Split.

הקבוצה הוקמה על ידי השחקנים הבאים- Yazuki ,Nien ,Wildturtle ,Hai ,Lemonnation, אך לפי כל הפרטים שידועים לי מי שלקח על עצמו את הניהול הקבוצה בתחילת דרכה היה Hai. הקבוצה כשלה להעפיל לאליפות הראשונה של Na, מה שהוביל לעזיבתם של 3 ממקימיה- Nien ,Yazuki ,Wildturtle.

Hai צירף לקבוצה שחקנים שיחליפו את השחקנים שעזבו. השחקנים החדשים היו Balls ,Sneaky ,Meteos. באותו זמן הקבוצה נקנתה לזמן קצר מאוד על ידי האירגון Quantic Gaming, אך הקבוצה נקנתה מהאירגון על ידי Jack Etienne שהיה (לפני שקנה את Cloud 9)  ה- GM של קבוצת TSM.

בשנה שעברה הקבוצה ביצעה שינויים מאוד גדולים בהרכב, אחרי שצירפה לשורותיה את  אחד המאמנים של קבוצת Edward Gaming  מסין Reapered, אליו הצטרף כעוזר המאמן Cain (מאמן קבוצת CJ Entus מקוריאה).

 

Counter Logic Gaming

טופ: Darshan

ג'אנגל: Xmithie

מיד: HuHi

איידי: Stixxay

סאפורט: Aphromoo

הקבוצה הוקמה על ידי ג'ורג  "HotshotGG" גיוארגלידיס באפריל 2010 ומאז נחשבת ליריבה הנצחית של TSM. קבוצת CLG סיימה את אליפות הקיץ 2016 במקום הרביעי אחרי סדרה צמודה של הטוב מחמש, בו הפסידו במשחק על המקום השלישי לקבוצת Immortals בתוצאה של 3-2, אך גם עם ההפסד הקבוצה עלתה מהמקום השני של NA לאליפות העולם. באליפות העולם היא הודחה כבר בשלב הבתים בתוצאה של 3 ניצחונות ו 3 הפסדים. הקבוצה לא ביצעה שום שינויים בכלל בשחקנים של הקבוצה, כך שגם השנה אפשר לצפות לביצועים טובים ואפשרות לאליפות.

 

Immortals

טופ: Flame

ג'אנגל: Dardoch

מיד: Pobelter

איידי: Cody Sun

סאפורט: Olleh

הקבוצה הוקמה באוקטובר 2015 ונחשבה לאחת האכזבות הגדולות יותר ב- NA אחרי שכשלה להעפיל לאליפות העולם עם אחד הסגלים היותר חזקים על הנייר, שכלל את  השחקנים Huni ,Reignover ,Pobelter ,Wildturtle ,Adrian. מאותה קבוצה משנה שעברה רק שחקן אחד נשאר בקבוצה והוא Pobelter. הקבוצה הביאה את השחקנים הבאים- Codysun שיחליף את Wildturtle, ונחשב לשם עולה בקרב שחקני האיי דיי ב- NA. הקבוצה הביאה את השחקן Flame שיחליף את Huni שעבר לאלופת העולם SKT T1, ונחשב שחקן עם סגנון דומה מאוד לשל Huni  בשל כך שהוא אוהב מאוד לשחק דמויות שהם Carry top laners, ולשחקן יש ברזומה 3 משחקים באליפות העולם כשחקן הטופ של קבוצת LGD באליפות העולם של 2015, ושיחק בשנה האחרונה בקבוצת Longzahu  מ- LCK. עוד שחקן שמצטרף אליהם זהו הסאפורט שיחליף את Adrian  (שעזב ל Pheonix1) וזהו Olleh שמגיע מהאליפות מטיוואן והאחרון וכנראה המחליף האולי משמעותי ביותר שהם עשו זה בכך שהם הביאו את Dardoch ,הג'אנגל של  Team Liquid שיחליף את Reignover, שעזב ל- Team Liquid (בעצם התחלפו במקום). בכל מקרה, אפילו שזה הרכב חדש מדובר בשחקנים מנוסים אחד אחד, וגם שנה שעברה הקבוצה הייתה הרכב חדש והביאה ביצועים מרשימים כך שאין מה לזלזל ויש ציפיה לגדולה.

 

Team Liquid

טופ: Lourlo

ג'אנגל: Reignover

מיד: Goldenglue

איידי: Piglet

סאפורט: Matt

הקבוצה ביצעה שתי שינויים משמועתיים בסגל השחקנים שלה כששיחררה את הג'אנגל שלה Dardoch  בעקבות בעיות התנהגות (לפי טענות הקבוצה), וצירפה במקומו את Reignover, הג'אנגל של Immortals, שלפי דיבורים לא רשמיים אומרים שעצם הגעתו ל- Team Liquid היא הסיבה ש האיידי של Team liquid בשנה שעברה Piglet  נשאר, ולקבוצה הצטרפו 2 שחקנים חדשים שיעשו בינהם רוטציה במיד, והם Goldenglue ששיחק בקבוצת הצ'אלנג'ר של  Team Liquid ושיחק בעברו ב- Team 8, ועוד שחקן שיצטרף פנים חדשות ישנות ב- NA LCS זה Link, המיד לשעבר של CLG, שחוזר אחרי שלא שיחק בצורה מקצועית כשנה וחצי. שניהם מחליפים את המיד Fenix שעוזב לקבוצה ב NA Challenger. הקבוצה מגיעה השנה כקבוצה שתיתן פייט ואולי בפעם הראשונה בתולדותיה  תעפיל לאליפות העולם.

 

Team EnVyUs

טופ: Seraph

ג'אנגל: Lira

מיד: Ninja

איידי: Apollo

סאפורט: Hakuho

הקבוצה הוקמה בשנת 2016 במאי, אחרי שריוט חייבו את  Renegades  למכור את המקום שלה ב- NA LCS. הקבוצה הייתה הסנסציה של אליפות הקיץ, כשהגיע לפליאוף וגם הייתה חלק מהתחרות על המקום השלישי באליפות אך לא הצליחה להתקדם הלאה. הקבוצה ביצעה שתי שינויים בסגל השחקנים- השינוי המשמעותי זה הצירוף של הג'אנגל Lira, שמחליף את הג'אנגל הקודם Procxin, שפרש ממשחק מקצועי. Lira עבר בכמה קבוצות בקוריאה כשחקן פותח וגם כמחליף, והיה מחליף בקבוצות KT Rolster וגם בקבוצת CJ Entus. הוא מגיע אליהם מקבוצת  afreeca Freecs. שינוי נוסף בסגל השחקנים הוא שינוי בעמדת האיידיי, וזה Apollo שיחליף את האיידיי הקודם של Envyus הלא הוא LOD. הקבוצה הייתה מהקבוצות היותר מהנות לצפייה עם הבחירות המוזרות שלהם שנה שעברה, והשנה אני אישית לא רואה את הקבוצה מגרדת את הצלחתה משנה שעברה ואפילו אולי מודחת מ ה NA LCS.

 

Team Dignitas

טופ: Ssumday

ג'אנגל: Chaser

מיד: Keane

איידי: LOD

סאפורט: Xpecial

הקבוצה ששנה שעברה באליפות הקיץ הייתה נקראת Apex gaming, נקנתה בספטמבר 2016 על ידי קבוצת ה- NBA הפילדלפיה76 יחד עם כל האירגון של קבוצת Dignitas, והוחלט שהשם Apex gaming יחדל מלהתקיים והקבוצה תיקרא Team Dignitas. הקבוצה הייתה נחשבת מהוותיקות באליפויות ב- NA. הקבוצה ביצעה 3 שינויים בזהות השחקנים ששיחקו בקבוצה תחת שמה הקודם Apex gaming. בתפקיד הטופ Ssumday, שחקן ותיק מאוד ונחשב מהטופ ליינרים היותר טובים בקוריאה ומהיותר טובים בעולם מבחינת רבים והיה נחשב בקיץ כהטופ ליינר השני או השלישי בטיבו ב LCK. השחקן הבא שמצטרף לקבוצה הוא Chaser, ג'אנגל מנוסה מאוד מקוריאה מגיע על תקן שידרוג משמעותי על פני הג'אנגל הקודם Shrimp  שהפך למחליף בקבוצה. עוד שחקן שעל הנייר מגיע כשיפור על קודמו בקבוצה הוא האיידיי של Team EnVyUs בשנה שעברה LOD, שהיה נחשב כהפתעה גדולה מאוד באליפות הקיץ.

Phoenix1

טופ: zig

ג'אנגל: Inori

מיד: Ryu

איידי: Arrow

סאפורט: Adrian

הקבוצה הוקמה במאי 2016 אחרי שקבוצת Team Impulse נקלעה לקשיים כלכליים. הקבוצה נקנתה ושינתה את שמה ל Pheonix1, וסיימה את אליפות הקיץ במקום השמיני ונאלצה להילחם על מקומה באליפות האביב 2017 ושם היא ניצחה בסדרה את קבוצת Echo Fox על מנת לשמור על מקומה באליפות. הקבוצה גם ביצעה שנה שעברה את הפתעת הקיץ בכך שהייתה הקבוצה היחידה בכל הקיץ שניצחה את TSM בסדרת משחקים של הטוב מ- 3 ומנעה מהם אליפות מושלמת בלי הפסדים. הקבוצה ביצעה שינויים ב 3 תפקידים, בכך שצירפה את Ryu שהיה המיד של קבוצת H2K שהגיעו עד לחצי גמר באליפות העולם אשתקד והיה מהגורמים המרכזיים להצלחתה. עוד שינוי בקבוצה הוא השחקן הותיק של Arrow, ששיחק בעבר ב- KT Rolster שמחליף את Mash. השחקן מגיע אחרי שנתיים ב- KT Rolster  והשתתף באליפות העולם של שנת 2015 ובהחלט הולך להיות אחד השחקנים היותר מעניינים לצפיה באליפות האביב ובקיץ.

Echo Fox

טופ: Looper 

ג'אנגל: Akaadian

מיד: Froggen

איידי: Keith

סאפורט: Gate

הקבוצה הוקמה בשנת 2015 אחרי שקנתה את המקום של קבוצת Gravity. הקבוצה כמעט והודחה בקיץ מאליפות האביב של NA, ובקיץ הקבוצה ביצעה 3 שינויים ב 3 עמדות- השחקנים שעזבו את הקבוצה הם KFO שמוחלף בטופ ליין על ידי Looper שהיה הטופ של אלופי העולם לשנת 2014  Samsung Galaxy White. מצטרפים אליו הג'אנגל Akaadian שמחליף את Hard, ועוד תוספת לקבוצה הוא Gate שמגיע מקבוצת Pheonix1 שמחליף את הסאפורט הקודם Konkwon. הקבוצה צפויה להיות קבוצה אמצע טבלה ואולי להיות חלק מה- 4 קבוצות החזקות ב Na.

FlyQuest Esports

טופ: Balls

ג'אנגל: Moon

מיד: Hai

איידי: Altec

סאפורט: Lemonnation

הקבוצה שבהחלט הולכת להיות מהקבוצות היותר מעניינות לקראת אליפות האביב 2017 היא הקבוצה שבזהותה הקודמת הייתה חלק מאירגון Cloud9. הקבוצה בנויה משחקני Cloud9 המקוריים שזכו באליפות האביב בשנת 2014 ובאליפות הקיץ 2013. השינוי היחידי שהקבוצה ביצעה הוא במקום Contractz שהצטרף לקבוצה הראשית של Cloud9. בנוסף הם צירפו את הג'אנגל Moon, ששיחק ב Team NRG שהשתתפו באליפות האביב של שנה שעברה. בהחלט יהיה מעניין לצפות בקבוצה הזו בכללי ובמשחקים שלה נגד Cloud9 בפרט.

**היות והשידורים החיים הם בזמן ארה״ב, הם מתרחשים מ-1 בלילה בזמנים שלנו, כך שלאלה מאיתנו שעובדים ולומדים מומלץ לצפות במשחקים בשידורים חוזרים. ערוץ מומלץ:

https://www.youtube.com/user/EpicSkillshot

בערוץ זה יש את כל משחקי הLCS גם של ארה״ב וגם של אירופה.

מצטערים על האיחור וצפיה מהנה!

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.