איך עליתי בדירוג שלי מגולד לדיימונד

איך עליתי מ- Gold ל- Diamond 1 ב- 6 חודשים?

אני Foxy, ואני עליתי בשנה כל הדרך מ- Gold III עד ל- Diamond 1, ובמאמר הזה אני רוצה לספר לכם מה אני עשיתי צעד אחר צעד, כדי שגם אתם תוכלו להגיע ל- Diamond בקלילות!

לפני שנתחיל אני רוצה באמת לומר לכולם שלהגיע ל- Diamond זה לא כל כך קשה כמו שהרוב חושבים ואני הייתי אומר שזה אפילו די קל כל עוד אתם תעקבו אחר השלבים שאני אתן לכם פה.

השלב הראשון- לשחק מספר מוגבל וקטן של Champions:

כנראה כבר שמעתם את הטיפ הזה ואני כנראה לא מחדש עדיין שום דבר חדש, אבל וזה אבל גדול! זה חשוב מאוד להדגיש את הטיפ הזה לפני שנמשיך, לשחק מספר קטן של Champions זה כנראה הדבר החשוב ביותראם אתם רוצים לבצע את שאר הטיפים בהמשך בצורה יעילה.

בואו ניגע עכשיו בשאלה "למה?"

הסיבות שאתם תרצו שיהיה לכם Champion pool קטן, בין 1 ל- 3 Champions הם, בראשונה כשאתם משחקים מספר קטן יותר של Champions אתם תשחקו את אותם Champions יותר, מה שאומר שאתם תצברו ניסיון על אותם Champs במהירות! ובמדריך הזה אני רוצה ללמד אתכם איך להגיע ל- Diamond בצורה המהירה ביותר.

מעבר לכך כאשר אתם משחקים על דמויות שאתם מכירים אתם תוכלו להתמקד בקלות יותר על ה- Game fundementals וכו', וזה בגלל שאתם כבר לא צריכים להתמקד על דברים כמו, איזה combo אני צריך לעשות, או מה המהירות בה השחקן שלי מתקיף ועוד כל מיני דברים, אבל כל מה שקשור ל- champion שלכם פשוט יקרה בצורה אוטומטית.

מושגים שצריך להכיר לשלב השני:

שם המושג פירוש המושג
Jungle tracking מעקב לאחר הJungler של האויב, והבנה בסיסית היכן הוא אמור להיות בכל זמן נתון.
Map awareness מודעות למפה.
Warding לדעת היכן ומתי צריך לשים ward ואיך משחקים סביבו.
Game fundamentals יסודות המשחק.
Mobility יכולת לזוז מהר, כל מיני סקילים אשר נותנים לך להתחמק או לזוז מהר יותר על המסך.
Lead השגת ייתרון על האויב.
Roam ללכת מהlane בכדי לעזור לlane אחר.

השלב השני, לשלב הזה אני קורא "ה- Game changer":

סיימתם ללמוד איך משחקים את השחקן שלכם ועכשיו הגיע הזמן שתתחילו לעוף בראנקים.
מה שאנחנו עושים פה, זה חושבים על אילו Game fundamentals חשוב לי ללמוד בהתחשב בChampion שאני משחק, לצורך העניין, במהלך המסע שלי ל- Diamond אני שיחקתי לרוב AP Varus ב- Mid ואחד החסרונות העיקריים של Varus זה שאין לו mobility והוא אמור להיות משוחק בצורה מאוד אגרסיבית מה שאומר שקל לעשות לו ganks ולהרוג אותו,

אחרי שלקחנו את זה בחשבון, בואו נחשוב ביחד איזה game fundamental יכול לפתור את הבעיה הזו ובמקרה שלנו התמקדתי על Jungle tracking, Warding ו- Map awareness ואחרי שלמדתי איך לשחק בצורה יפה סביב ה- jungle של האויב ידעתי איפה הוא נימצא בכל זמן זה הוריד את כמות ה- ganks שקיבלתי במלא!
אתם כנראה לא משחקים Varus ולכן הדברים שאתם צריכים ללמוד קצת שונים אבל לא משנה מה ה- champions שאתם משחקים, תחשבו איזה game fundamental הכי חשוב לכם לעבוד עליו בהתחשב במה אתם טובים יותר/טובים פחות ואתם תראו עליה משמעותית ב- rank שלכם.

השלב השלישי והמתיש ביותר בכל הסיפור:

אחרי שהבנו על מה אנחנו צריכים לעבוד, השאלה שאמורה לעלות לכולם היא: רגע, אבל איך אני יודע על מה אני אמור לעבוד?

והאמת שהתשובה היא די קלה, VOD Reviews! מקליטים את המשחקים שאנחנו משחקים עם תוכנות הקלטה אוטומטיות (אני משתמש כרגע בתוכנה בשם Outplayed של Overwolf) ומסתכלים על המשחק, אני אישית אמליץ לצפות במשחק 1 על כל 3 משחקים שאתם משחקים ככה אתם תראו את ההתקדמות במהרה.

כאשר אנחנו מסתכלים על המשחק אנחנו מסתכלים על רגעים שהפכו את המשחק כמו מוות ומתמקדים על עצמינו, לדוגמא:

  • אם אנחנו רואים שאנחנו מתים הרבה, כנראה ההתמקדות שלנו צריכה להיות על איך אנחנו מוודאים שאנחנו ממתנים את מספר הפעמים שמתנו.
  • אם אני משחק שחקן שאמור להיות חזק מאוד בearly game כמו Renekton או Kled ולא השגתי Lead ב-Lane אני עוצר לרגע וחושב, איך יכולתי להשיג Lead?
  • אם אני משחק שחקן שאמור לעשות roaming כמו Katarina או Talon ולא הצלחתי לעשות Roams אני מסתכל על המשחק ושואל את עצמי, מה פספסתי ואיפה היו לי פתחים בהם הייתי יכול לעשות roams.

יש עוד מלא דברים שאפשר לשאול ולכן אני אתן לכם עוד טיפ אקסטרה ממני אליכם על כך שקראתם את כל המאמר ואני רואה שבאמת יש לכם את הרצון להשתפר.
לא משנה על מה אתם עובדים תעבדו עליו במשך זמן ממושך, כלומר אם בחרתי להתחיל לעבוד על Jungle tracking כ- game fundamental, במשך שבוע שלם אני משקיע ומתמקד רק בוא עד שהוא נכנס לתת מודע ואני עושה אותו אוטומטית.

אני שמח שקראתם את כל המאמר אם יש לכם כל שאלה תרגישו חופשי לפנות אליי במשחק, השם שלי ב- Europe west הוא “Twtv foxythe1st”
השם שלי בדיסקורד הוא FoxyThe1st#5838.
אם אתם רוצים להמשיך להשתפר במשחק אתם יכולים לקרוא עוד כתבות באתר שלי Foxythe1st-  LOL Coach.

League of legends Coach

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.