הלור של קווין

קווין היא אבירה-קשתית מובחרת של דמסיה. היא לוקחת חלק במשימות מסוכנות עמוק מאחורי קווי האויב ביחד עם העיט האגדי שלה "אומץ" (ואלור), השניים חולקים קשר הדוק ובלתי ניתן לערעור, ובמיוחד קטלני. אויביהם נקטלים לפני שהם מספיקים להבין שהם לא נלחמים מול אחת, אלא מול שני גיבורים דמסים.

קווין ואחיה התאום קאלב נולדו באוונדייל, כפר קטנטן על הר בפאתי צפון מזרח דמסיה. הם גדלו באמונה באצילות ובמוסריות שבערכים של מולדתם. לא היה אפשר להפריד בין השניים.

 

אוונדייל היה כפר משגשג  של ציידים וחקלאים, מוגנים בידי שומרי הרים המומחים במציאת והריגת מפלצות שירדו מטה מראש ההר לצוד.

בזמן שהתאומים היו צעירים, המלך ג'ארבן השלישי ביקר באוונדייל במסע שלו לפקח על החומה המזרחית, המחסום בין דמסיה לשטחים השבטיים, חסרי החוקים והסדר שבצידה השני של החומה.

מורמת מעלה כתפי אביה, נרשת מהמחזה המרהיב של המלך ולוחמיו, עטוים בשיריון לוחיות פלדת שמש נוצצות.

קווין וקאלב היו חדורי רצון, הם נשבעו להיהפך לאבירים בדמסיה, ולהלחם לצד מלכם.

במשחקי ילדותם הם היו אבירים אמיצים שמגנים על ארצם ממפלצות מרושעות, פרליורדיאנים פראיים או נוקסיאנים חסרי לב.

 

הם ניצלו כל רגע נתון שהיה להם ביערות שסבבו את אוונדייל. אימם- אחת מהצלפיות הטובות ביותר של הכפר לימדה אותם איך לעקוב אחרי עקבות בהמות ביער, איך לשרוד בטבע ואת הדבר הכי חשוב,  איך להלחם.

 

במהלך השנים קווין וקאלב הפכו לצוות מדהים, עובדים ביחד בדרך שהוציאה מכל אחד מהם את הדברים הטובים בו, העין החדה שלה למציאת עקבות, היכולת שלו לפתות את הטרף, הדיוק שלה עם הקשת, ואת מיומנות שלו  עם חנית צייד.

 

פעם אחת במהלך סיור שלהם בגבהי ההרים הנמצאים צפונית לאוונדייל, הסיור הסתיים עם טרגדיה, כשהאחים פגשו בקבוצה של אצילים מבית האצולה הדמיסיאני בוול שצדים שנחרב ענקי, טורף רצחני הידוע בזכות העור העבה שלו, הקרניים החדות הארוכות שלו, הטבע האכזרי שלו.

האצילים לא הצליחו להרוג את השנחרב בזמן, והיצור הפצוע התחיל לתקוף אותם בחזרה, נוגח עם קרניו החדות במספר צאצאים צעירים של משפחת האצולה למוות.

 

קווין וקאלב היו מהירים מספיק על מנת להתערב, שהשנחרב הצליח לנגוח בקאלב, דבר שגרם למותו של קאלב אבל מטח חצים שכוון מצידם לגולגלתו של השנחרב גרם להצלת חייה של השולטת בבית האצולה, האם. האצילים הודו לקווין רבות ועזרו לה לקבור את אחיה ולאסוף את קרוביהם על מנת שיוכלו להתאבל עליהם בביתם.

המוות של קאלב כמעט שבר את קווין. הם חלמו להלחמם כזוג, ובלי התאום שלה לצידה החלום של קווין להיות אבירה לא היה נראה לה מציאותי.

היא מילאה את החובות שלה בכפר, כפי שמצופה מכל בת של דמסיה, אבל ליבה היה שבור, השמחה שלה שפעם נתנה לה כוח התחילה לדעוך, כמו אור אחרון בסוף קיץ. ללא אחיה לצידה היכולות שלה נחלשו והיא התחילה לבצע טעויות, טעויות קטנות שלא מסכנות חיים, היא התחילה לפספס עקבות שהיה קל יחסית לאתר, רמת הדיוק שלה ירדה, והיא הפכה מרוחקת ושקטה.

 

קווין ביקרה בקביעות את קבר אחיה, במקום בו אירע הקרב עם השנחרב,  היא לא יכלה להמשיך בחיה, חיה את אותו רגע של אובדן שוב ושוב ושוב…

שנה חלפה מיום מותו של קאלב, היא חזרה לאותו אזור בהר כפי שהיא עשתה פעמים רבות. מלאת צער עסוקה בהרהור פנימי, היא לא שמעה את השנחרב המתקרב. בין הקרניים שעל ראשו החצים השבורים מפגישתם הקודמת עיטרו את ראש, החצים שהיא וקאלב שיגרו אליו בקרב הקודם עם היצור.

 

השנחרב הסתער, וקווין נלחמה בנואשות על חייה כנגד הבהמה הזועמת.

היא שיגרה מטח של תריסר חצים אל היצור,  אבל אף אחד מהם היה מדויק מספיק כדי למצוא נקודת חולשה כלשהי בעור העבה. תשושה מהקרב, קווין מעדה, והשנחרב זינק אליה, היא הצליחה לצלול מתחת למסלול הזינוק שלו, היא לא הייתה מהירה מספיק וקצווה של קרנו חתכה את בשרה מהמותן ועד לעצם הבריח.

פצועה קשה, קווין נפלה- והשנחרב  חג סביבה עד שיסיים את חייה.

 

קווין הסתכלה אל הבהמה בעיניים וידעה שזמנה הגיעה, ועם הושטת ידה אל החץ האחרון באשפת החיצים שלה, הבזק כחול חתך את האוויר. ציפור יפיפה כחול נוצות הסתער אל השנחרב ונעץ בפרצופו את טפריו.

הציפור המדוברת הייתה עיט אזוריטי, גזע שרבים מאמינים שהוכחד, הגזע שהיווה השראה לסמל המכונף של דמסיה.

הציפור הצווחת צללה שוב ושוב, המקור והטפרים ריסקו את הגולגולת המדממת של השנחרב יותר ויותר עם כל פגיעה, גם בזמן שהיצור הצליח לקרוע את גופו ולתלוש את כנפיו.

 

קווין האטה את נשימתה ומתחה אחורה את החץ האחרון שלה , המפלצת געתה בזעם והסתערות. היא שחררה את החץ, ומועצמת השחרור הקשת שלה נשברה. אבל רמת הדיוק היייתה טובה, והחץ אף הישר דרך הפה הפתוח של המפלצת וחדרה את מוחו.

גופו של השנחרב התיר שריטות בקרקע שלפניה, ועם זאת, היצור מת, קווין שיחררה אנחת רווחה. היא זחלה למקום בו העיט שכב, כנפיו היו שבורות, וראתה בעיניו כמקור של קרבה.

היא הצמידה לעצמה את גוף הציפור הפצועה וחזרה לאוונדייל עם קרניו של השנחרב כגביע. הציפור הפצועה נחה על כתפה כל הדרך, מסרבת לעזוב להיות בצידה.

היא קראה לעיט בשם "אומץ" (ואלור), וסעדה אותו עד שבריאותו חזרה למצב תקין. הקשר ביניהם התחזק, והצית בקווין מחדש את הרצון לחזור לחיים רגילים, ובכך המחשבות שלה הופנו כלפי שירות מולדתה בקרב, פעם נוספת.

עם סיוע מאביה היא בנתה נשק חדש, מקרניו של השנחרב, קשת שיכולה לירות מספר צרורות באותו זמן רק במשיכה קטנה של ההדק.

 

עם ברכת הוריה, קווין ואומץ נסעו לעיר הבירה, היא ביקשה מסמלי האימונים של צבא דמסיה  להצטרף לשורות האבירים-קשתים.

בדרך כלל נדרשו שנים של הכשרה על מנת לשרת בצבא המוערך, ולקווין לה הייתה הכשרה מסוג כזה. אבל היא עברה בקלות כל מבחן שהאבירים-קשתים העמידו לה.

סמלי האימונים לא הבינו איך הם יוכלו לשלב ציידת ועיט יחיד במינו כה מיוחד להתאים בתוך מסגרת הפיקוד הקשוחה, ולכן הם הלכו לסרב לבקשתה.

אך לפני שפסיקתם נשלחה, הגברת לסטרא בוול, האצילה שקאלב, אחיה של קווין  הציל. היא  התערבה בעניין והייתה ערבה לאמיצות ליבה ויכולותיה המדהימות של קווין.

קווין באותו רגע גויסה לצבא דמסיה, ולמרות שהיא הוכיחה את עצמה כאבירה-קשתית איכותית, היה לה קשה עם מבנה סולם הדרגים הלא גמיש והנהלים (בעיניה לפחות..) שחוזרים על עצמם שלא לצורך.

הלוחמים העמיתים לה הכירו ביכולותיה, ועדיין ראו בה כקלף משוגע, דמיסיאנית שמעדיפה לפעול מחוץ לגבולות המולדת, שקבעה לעצמה מטלות ומשימות, שבאה והולכת מי שהיא רוצה.

 

היא אף פעם לא נשארה בתוך גבולות החומה של העיר לזמן ארוך, היא העדיפה לחיות בפרא במקום לשהות בחברת עמיתיה החיילים.

העובדה שהיא הצליחה לחשוף איומים גדולים בראשיתם ולאתר אויבים שהסתתרו להם, העניקה לה מרחב תמרון בסדר גודל שלא נראה כמותו מבין כל הדרגים בדמסיה.

 

שמתנקש נוקסיאני הרג את המפקד של טירת ג'נדל ביום שבו האור נאבד, הכשרונות של קווין הוכיחו את עצמם שוב.

המתנקש הצליח להמלט מגדודי חיילים שמטרתם הייתה לתפוס אותו, קווין ואומץ הצליחו לאתר את המתנקש ולבסוף להרוג אותו, לאחר לילה ארוך של מלכודות מסוכנות, מתקפות מנע, ואמבושים.

היא חזרה עם הלהב של המתנקש, הדבר זיכה אותה בכינוי "הכנפיים של דמסיה".

קווין נשארה בג'נדל עד לקבלת צל"ש, וברגע שקיבלה אותו היא ואומץ יצאו שוב מהעיר לתוך הפרא, המקום בו הם מרגישים הכי בנוח.

 

ומאז קווין יצאה למרחקים בשירות דמסיה, מסעות מסוכנים לצפון הרחוק של פרליורד, לעומק האימפריה הנוקסיאנית.

כל פעם היא ואומץ חזרו עם מודיעין רב ערך וחיוני לבטחונם ולהגנתם של הגבולות של דמסיה. בעוד שהשיטות שלה לא עולות בקנה אחד עם השיטות והנהלים הרבים של צבא דמסיה, איש לא יכול להטיל ספק ביכולות של קווין ואומץ בשטח.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.