הלור של ג'אנה (החדש) חלק 1!

חמושה עם כוח הסערות של רונטרה,

ג'אנה היא ישות מסתורית של יסוד האוויר שמגנה על החלשים שבזאון.

 

חלק מאמינים שהיא התהוותה למציאות על ידי בקשות המלחים של רונטרה שהתפללו למשבי אוויר נוחים בימות אכזריים וכנגד סופות קשות במסעם.

מאז, חסדיה והגנתה של ג'אנה נקראו למעמקי זאון, מקום בו ג'אנה נהייתה למגדלור של תקווה לאלה שבמצוקה. איש לא יודע איכן או מתי היא תופיע, אבל ברוב המקרים היא פשוט מופיעה לעזור..

 

לרוב מלחיה של רונטרה יש אמונות תפלות שונות ומשונות, זה לא ממש מפתיע שחשובים על זה, כי חיים ומותם על כף המאזניים – בהתאם למזג האוויר לפעמים רגוע , לפעמים רצחני.

מספר קברניטי אוניות מתעקשים על על כך שיש לשפוך מלח על הסיפון על מנת שהים לא ידע שהם מהיבשה, חלק מעדיפים להחזיר לים את הדג שהם תופסים כמעין מחווה של חמלה הדדית.

ולכן זה לא מפתיע שאותם קברניטים מפצירים מהרוח עצמה שתדאג להם לפרצי אוויר קבועים, ים רגוע ושמיים בהירים.

 

רבים מאמינים שג'אנה נולדה מאותן תפילות…

היא התחילה קטנה. יורדי הים מדי פעם קלטו ציפור כחולה מרחפת באופק בדיוק לפני שרוח גבית נשאה את מפרשיהם קדימה.

אחרים יכולים להישבע שהם שמעו שריקה בדיוק לפני סערה, מזהירה אותם מהסופה שמתקרבת.

מעט נשבעים שהם ראו את אותה ציפור כחולה הופכת לאישה צעירה, עם אוזניים מחודדות ושיער מרחף, אותה צעירה  ריחפה מעל המים מזיזה את זרמי האוויר עם ניפוף המטה שלה.

 

יורדי הים יצרו מקדשים מאולתרים עבורה על חרטום ספינתם, משברי אוניות וצדפים נוצצים.

הספינות המצליחות גילפו דמות על חרטומם כמקדש עבורה, בציפייה שהמיצגים הראוותניים של האמונה בה יזכו אותם במזג אוויר טוב יותר.

 

במשך הזמן יורדי הים של רונטרה החליטו לקרוא לאותה ישות אווירית- "ג'אנה", המילה מגיעה משורמית (Shuriman) עתיקה ומשמעותה "מגנה".

היא התחזקה יותר ויותר ככל שיותר ויותר מלחים התחילו להאמין בה והניחו עבורה מנחות מושקעות במיוחד על מנת לזכות בחסדיה.  

ג'אנה עזרה לימאים לחקור  בהצלחה איזורים ימיים שלא נחקרו, מניפה ספינות הרחק משוניות מסוכנות, ובלילות אפלים וקודרים עוטפת את הימאים המדוכאים שמתגעגעים לביתם ברוח מחממת, אבל עבור יורדי ים עם כוונות זדוניות, הייתה ג'אנה מסיטה אותם ממסלולם בעזרת פרצי אוויר פתאומיים וסופות חזקות.

ג'אנה נהנתה רבות מעבודתה, כמגישת עזרה לאנשים ראויים ומענישה את אלו שמגיע להם, היא השגיחה על ימות רונטרה בשמחה.

 

עד כמה שג'אנה זוכרת תמיד היה אותו מצר יחיד שמפריד בין ימות המזרח והמערב של ואלורן.

 ועל מנת לעבור מהמערב למזרח או מהמזרח למערב, ספינות היו צריכות לחצות את המים המסוכנים המקיפים את קצוות היבשת דרומית. כתוצאה מכך רוב הספינות הגישו מנחות לג'אנה עבור רוחות חזקות שיאיצו את המסע המסוכן מסביב לחוף המסולע.

עיר המסחר הסואנת, אותה עיר ששוכנת החוף של אותו המצר נמאס כבר מלצפות בספינות עושות  את מסען הארוך מסביב ליבשת הדרומית שלא פעם נמשכה חודשים. העיר החליטה להעסיק מדענים מהפכניים שישתמשו במשאבים בעלי התכונות הכימיות שנמצאו באזור על מנת לייצר ערוץ מים ענקי שיחבר את הימות של ולוראן.  

 

השמועה על ערוץ המים התפשטה במהירות בין המלחים. מעבר שכזה יפתח ללא גבולות אפשרויות מסחר, מעבר מהיר דרך המים המסוכנים, לצמצם את הזמן בים ולאפשר מעבר של סחורות מתכלות. הדבר יביא את המזרח למערב ואת המערב למזרח, ויותר מכל זה יביא שינוי.. 

 

 

רוצות ורוצים לדעת מה השינוי? תצטרכו לחכות לחלק 2! 

 

 

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.