הלור של ג'אנה (החדש) חלק 2!

לא קראתם את החלק הראשון ?  https://goo.gl/wP9lhi

עם פתיחת ערוץ הנחל, המלחים כבר לא צריכים את הרוחות של ג'אנה בשביל לשמור על ספינתם בטוחה מצוקיה של ואלורן. הם כבר לא צריכים לבנות מקדשים מהודרים עבורה, או לחכות תחת שמיים סוערים לראות ציפור כחולה באופק. ביטחון הספינה ומהירותה לא הסתמך על הישות הלא צפויה, אלא על פיקחותם של האנשים המאיישים אותה. ובכך החל הרס ממושך לאורך השנים, האהדה לג'אנה נחלשה. מקדשייה הפכו בלויים, נשברו על ידי שחפים, ורק לעתים רחוקות מאוד קולה היה נלחש, אפילו בתקופה שהמים הפכו הפכפכים וקשים עם בוא החורף.

 

ג'אנה הרגישה שהיא נחלשה וכוחותיה מתחילים להיעלם. כשהיא ניסתה לזמן רוח סערה, היא הצליחה לזמן משב רוח חלש. אם היא שינתה צורתה לציפור, היא יכלה לעוף רק מספר דקות לפני שהייתה צריכה לחזור כדי לנוח. היא הייתה כה חשובה לכל יורדי הים האלו מספר שנים לפני כן, זאת הייתה הקלות בה הם שכחו את מי שרצתה לשמור בטוחים ולכבד את בקשותיהם ?

ג'אנה נעצבה מהתדרדרות שלה לחוסר חשיבות, וכשבניית ערוץ הנחל התקרב לסיומו כל מה שנשאר ממנה היה רק בריזת ים.

 

פתיחת ערוץ הנחל החדש נחגג על ידי רבים.

אלפי מתקנים שמכילים כימיקלים פוזרו לאורך המצר. נכבדי העיר נאספו יחדיו על מנת להצית את המטענים בעוד רבבות של צופים מכל רחבי העולם צופים בשקיקה, עם חיוך על פניהם וגאווה בלבם.

המתקנים הופעלו,  ערפל מחומרים כימיים שטומן בתוכו אבק מהאבן המותכת נישא מעלה. קולות רמים הדהדו לאורך המצר.

חזית הצוק החלה להיסדק,  האדמה החלה לנוע, הנוכחים שמעו שאגת מים ושריקת גז – בדיוק כשהחלו הזעקות.

 

בשנים לאחר מכן אף אחד לא ידע כיצד האסון נגרם, חלק טוענים שהמטענים הכימיים היו לא יציבים, אחרים טוענים שמדובר בטעות בחישובים של המהנדסים.

לא משנה מה הסיבה, הפיצוצים גרמו לשרשרת אירועים , רעידות אדמה חזקות שזעזעו את המצר כולו. אזורים שלמים קרסו לתוך הים, וכמעט מחצי משוכני העיר מצאו עצמם נאבקים על חייהם כנגד הגלים המתחבטים  ממזרח וממערב.

כשאלפים שקעו מתחת לגלים, הם זעקו לעזרה, מתפללים שמישהו יציל אותם. הם קראו באותו שם שעד לאחרונה הם השתמשו בו רק כשחשו סכנה חמורה בים הפתוח.

" ג'אנה "

 

מופתעת מהתפרצות כמות הבקשות המיואשות לסיוע, ג'אנה הרגישה את עצמה מתהווה בחזרה לעצמה עם יותר כוח משאי פעם היה לה בעבר.

 

רבים מאלו שנפלו לתוך המים כבר,  כאשר ענני גזים כימים רעילים דלפו מסדקים ברחובות, מרעילים וחונקים מאות של אנשים חסרי מזל שנשמו אותם ג'אנה ידעה איך לעזור, היא נעלמה לתוך הזוועה, לתוך נחשול הגז החריף בזמן שריחו החזק של הגז מכניע את הקורבנות שנקלעו לתוכו בשל השקת ערוץ הנחל החדש.

 

היא אחזה במטה גבוה ועצמה את עיניה  כשרוח אימתנית סובבת אותה, האנשים שזימנו את ג'אנה פחדו שהמערבולת החזקה תבלע אותם בשלמותם או שפשוט תקרע אותם לגזרים. המטה זהר בצבע כחלחל שנהפך ליותר בהיר עם כל שנייה שעברה, עד שהיא הטיחה לכיוון הרצפה את המטה, מעיפה את הגז במשב רוח פראי.

אלו שזימנו אותה סוף סוף חזרו לנשום, והביטו באותה אישה שהצילה אותם, ונשבעים לעולם לא לשכוח אותה, וכאשר הם נשבעו משב רוח נשב לאורך הרחובות, וג'אנה נעלמה…

חלק טוענים שהם ראו ציפור כחולה מכינה לעצמה קן בפסגת המגדלים העשויים זכוכית וברזל המשקיפים על העיר.

 

לאחר שנים מתיקונה של העיר הנקראת זאון מעליה נבנתה העיר פילטובר הנוצצת , שמה של ג'אנה הוזכר במספר רב של סיפורים שעוסקים באותה ישות אוויר שמופיעה בזמנים הקשים .

כאשר הערפיח הופך סמיך בעיר זאון, אומרים שג'אנה מעיפה אותו הרחק ואז נעלמת באותה מהירות שהיא צצה. כאשר בריון בחסות איזה אדם עשיר עובר את הגבול או שצעקות של קורבן לא משיגות לו עזרה פרץ אוויר מעורר בהלה עלול לנשוב באותה סמטה ולעזור לאלו שקריאותם לא נשמעות.

 

חלק אומרים שג'אנה היא פיקציה , סיפור עם אופטימי שמספרים לעצמם החלשים שבזאון בשביל להביא לעצמם טיפה שלווה ונחת בשעות קשות. ואחרים הם אלה שחושבים על ג'אנה כשהרוח שורקת דרך הסמטאות הצרות של העיר או מצטופפים מעל מקדש מאולתר ( לא מעצמות של ציפורים אלא מחלקי מתכת וגרוטאות) – יודעי דבר.

 

אם הרוח משקשקת את התריסים וגורמת לכביסה להתעופף מהחוטים,  תהיו בטוחים שג'אנה לגמרי באוויר. כל שנה ביום השנה לפתיחת שערי ערוץ הנחל החדש לא משנה מה מזג האוויר לא משנה כמה קר הוא יהיה, מאמיניה יפתחו את החלונות ואת דלתות ביתם על מנת שג'אנה תעיף את האוויר המעפש של השנה שעברה החוצה ותכניס רוח טובה לשנה החדשה. אפילו הלא מאמינים לא יכולים שלא לחוש מעודדים כאשר הם רואים ציפור כחולה מרחבת מעל רחובות זאון.

 

למרות שאף אחד לא יכול להיות בטוח מתי או איך או אם ג'אנה תופיע, כמעט כולם מסכימים בדבר אחד : זה נחמד שיש מישהו ששומר עליך מלמעלה.

 

 

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.