הצ'אמפיונים הכי טובים שאפשר לקבל באראם

אוהבים לשחק אראם? שבו על איזה כיסא נוח, הנה לכם רשימה של כמה מהצ׳אמפיונים הכי טובים לקבל במוד הזה.

סוואיין – Swain

הבחירה הזאת בטח תבוא בהפתעה לאלה שלא משחקים הרבה משחקי אראם, אבל מספר 5 שלנו ברשימה הוא דווקא סוואיין. ישנם שלושה דברים שחשובים יותר מכל דבר אחר באראם: לעשות Poke משמעותי, שיהיה לכם קו קדמי טנקי חזק מספיק, וכמובן שיהיה לכם קצת סאפורט בשביל שתוכלו להישאר מספיק זמן על המפה מבלי להימחק.

סוואין מביא את שלושתם, בפעם אחת. האולטימייט שלו הופך אותו כמעט לבלתי מנוצח בשלבים המאוחרים של המשחק, וחשוב מזה, מאפשר לו להיות טנק בלתי עביר שמפזר כמות הזויה של דמג׳ שאפילו צ׳אמפיוני APC החזקים ביותר אינם מצליחים להתמודד איתו כמו שצריך. סוואין תמיד היה צ׳אמפיון שמעניש הרכבים סקווישיים, ואלה הרבה יותר נפוצים באראם מאשר בריפט (למי לא יצא לפחות פעם אחת קבוצה שכמעט כולה מורכבת מAdc ומצ׳אמפיונים שרק נוגעים בהם והם מתים?) 

אייטם אחד או שניים על הבחור עם העורב וזה יכול להיות הסוף של כל מי שימצא את עצמו מולו, אפילו אם קבוצתו אינה מצליחה להדביק את הקצב שלו.

אז איך בעצם כדאי לשחק מולו, אם אתם מספיק חסרי מזל שהוא ישחק מולכם? ובכן אם אין לכם בקבוצה ADC או איגנייט לאחד מהשחקנים, אתם לא ממש יכולים. אפשר להשתמש בMorellonomicom וזה יעזור קצת להוריד טיפה מיכולות הריפוי שלו, אבל אתם תצטרכו להוריד לו קודם כל כמות נכבדה של HP לפני שזה יקרה. אם אין לכם דרך יותר טובה לסיים אותו עם כל אייטם בסגנון הזה, כל מה שנותר לכם זה להתפלל לנס.

מאוקאי – Maokai 

אחחחח, מאוקאי מאוקאי. העץ החביב על כולם. (או שלא? תלוי את מי שואלים)

אחד מהדברים המפתיעים לגלות זה שדווקא טנקים, כן כן טנקים, מצויינים באראם. אתם לא תמיד יכולים להסתמך על ליינאפ חלומי שמורכב מקבוצה שלמה שמבוססת על poke, זה פשוט לא עובד ככה. אבל אם יש טנק אחד או שניים זה יכול להבטיח הצלחה גבוהה יותר בטימפייט והתמודדות נכונה יותר מול האויב. קומפוזיציות רבות באראם נשענות בעצם על התשה של הצד השני כדי לנצח, אבל הגישה הזאת תיכשל לחלוטין אם אין חומה שתפריד בין אלה שנותנים דמג׳ לבין האויבים שלכם. 

פה נכנס מאוקאי, שבכפתור בודד מסוגל להתחיל טימפייט. מאוקאי תמיד היה שחקן משמעותי באראם, עוד הרבה לפני שהאולטימייט שלו שונה למשהו אפילו יותר טוב על המפה. ועכשיו, כשיש לו אפשרות להקפיא אויבים באמצעותו ולזרוק עליהם את הספלינגס הקטנים והמעצבנים, הוא אפילו יותר מפחיד. הוא חזק יותר מרוב הטנקים האחרים במוד הזה, ורק אם אתם תצליחו לפשל איתו באופן נוראי ותישארו הרחק מאחור, הקסם יעלם.

אז איך מתמודדים כשמולכם מתייצב אחד כזה?

בדומה לסוואין, עדיף להשיג אייטם שגורם ליריב לדמם לאיטו, אבל זה לא הדבר הכי חשוב. מעל הכל, הקבוצה שלכם צריכה לעשות כל מה שביכולתה כדי למזער את הנזקים מהאולטימייט שלו. אם הוא רק יצליח לתפוס שלושה או ארבעה מכם, הפסדתם את הטימפייט. אז תברחו כל עוד נפשכם בכם, זרקו פלאשים לכל כיוון, או שתצטרכו להקליד GG מוקדם מהצפוי.

קוגמו – Kog'maw

קוגמו מתברג למקום השלישי בגלל סיבה אחת סופר חשובה: הוא השילוב ההיברידי החזק ביותר במשחק. ניתן להשתמש בו גם בתור AP וגם AD, או אפילו שילוב של שתיהם יחד. למרות שהוא לא הקארי החזק ביותר גם מבחינת AP או AD במשחק, הוא מאוד קרוב להיות אחד כזה. אם תשתמשו בקוגמו עם בילד AP הוא יהפוך להיות האיום האולטימטיבי על המפה, במיוחד אם הקבוצה איתה תשחקו תגונן עליכם כמו שצריך. הבעיה איתו שהמכניקה שלו קצת מורכבת ולא תמיד אפשר להוציא לפועל קומבואים באופן נכון. מצד שני, אם תשחקו את קוגמו עם בניית AD לא צריך להתבלבל יותר מדי מדי. פשוט תנסו לא למות ואל תפסיקו להקליק על הכפתור הימני בעכבר. שתי סגנונות המשחק אפקטיביים מאוד, ואיזה מהם שתבחרו צריך להתבסס בעיקר על סגנון הקבוצה שלכם והצ׳אמפיונים שמרכיבים אותה.

אז איך מתמודדים עם הקוגמו? תלוי בבנייה, אבל בגדול בשתי המקרים יש שתי דרכים ״קלות״ לקנטר אותו. הראשונה היא לצמצם את זמן המשחק ולא לתת לו לצבור כוח ואייטמים. גם אם הוא בונה AP או AD, בשתי המקרים הוא יצטרך כמות גבוהה של גולד וXP כדי להפוך לאיום ממשי, אז נסו להימנע ממשחקים ארוכים. שנית, אתם חייבים לזנק עליו. טווח השליטה שלו פשוט גדול מדי ואם אין לכם דרך אפקטיבית להקפיא אותו או להאט את ההתקדמות שלו, אין ברירה אחרת אלא לקפוץ עליו, במיוחד אם הוא AP קוגמו. למרבה הצער זה קצת יותר קשה לבצע מאשר לעשות בפועל, אז פשוט תיצמדו לכלל המשחק הקצר.

זיגס – Ziggs

זיגס נמצא ברשימה באופן לא מפתיע בכלל. אני מתערב שכל מי שלחץ על הלינק ציפה לראות אותו בפנים – ויש לכך סיבה (או כמה סיבות) טובה במיוחד. אז הנה הוא כאן, מגיע למקום השני והמכובד ברשימה. כן כן, זיגס אכן מחזיק כמעט בשיא הניצחונות הגבוה ביותר באראם. זיגס מביא לקבוצה שלו כמה דברים חשובים, ביניהם פינוי שבילים מטורף ופוק שקשה להתחמק ממנו, וכל זה מבלי להצטרך לכמויות גולד הזויות כפי שמתחריו דורשים. זיגס יכול להתחיל עם המכות הכואבות באמצעות אייטם אחד בלבד (Lost Chapter) אם להיות ספציפיים, והוא מסוגל להתחיל איתו בצורה די נוחה. למעשה, הפוק הפסיכי של זיגס לא מסתכם רק בזריקת פצצה באמצעות הקיו שלו. הפצצה המוקשית שלו (w) היא אחת הסקילים הכי משמעותיים על המפה. היא יכולה להתחיל טימפייט, היא יכולה לעצור טימפייט לפני שהוא בכלל מתחיל, היא נותנת לו את האפשרות לברוח בכל עת שיחפוץ או לטמון מלכודת מוות למסכן שיכנס לטווח שלה. למרות מה שהרבה אחרים חושבים (ואני בתוכם) זיגס הוא הAP צ׳אמפיון האולטימטיבי לאראם, ולא לוקס. 

אז איך מתמודדים עם זיגס? קונים Warmogs Armor, ומתפללים. שמה? שלא תפסידו מהר מדי.

סונה – Sona

באמת ששאלתם את עצמכם מי יגיע למקום הראשון? זה לא היה מספיק ברור? כולנו שיחקנו מול סונה באראם, כולנו יודעים איזו מטורפת היא שם. היא זורקת פוק לכל כיוון, היא מבריאה את מי שמסביבה, היא מתחילה טימפייטים והיא גם מסיימת אותם. כל זה תוך כדי שהיא מרכיבה בילדים אכזריים במיוחד שמאפשרים לה להוציא כמויות הזויות של דמג׳. זה פשוט בלתי אפשרי להחליף פוק עם קבוצה שכוללת את סונה בתוכם אפילו בשלבים הראשונים של המשחק. וזה הופך אפילו לקשה יותר ברגע שהיא משיגה את הRedemption, Arden's Censer או פשוט טונות של AP. לא צריך להשקיע יותר מדי זמן בלהסביר למה היא כל כך חזקה, סונה היא השליטה הבלתי מעורערת של אראם מאז שהמפה הושקה, ו70 אחוזי הניצחון שלה מוכיחים שעד עכשיו, אין לה מתחרה אמיתי שיכול להפיל אותה לקרשים.

אז איך מקנטרים את סונה?

כלום. פשוט תחכו בסבלנות שהסבל יסתיים, או שתתפללו שהשחקן שמשחק אותה יהיה פשוט גרוע או ישחק איתה AD או טנק (שלא נדע). אם היא אגרסיבית מדי, נסו לתפוס אותה מספר פעמים וכך להשיג שטח להתקדם הלאה. אבל אם היא חכמה ונשארת מאחור… ובכן, יש לה 70% ניצחון בדיוק בגלל זה. לנצח את סונה לא דורש מכם לשחק טוב, זה דורש מהשחקן שמתפעל אותה להיות נוב אמיתי.

אז צאו לאראם, תתפנקו באיזה מאץ' מגניב ונסו לא להאכיל יותר מדי… במיוחד אם אתם משחקים מול החבר'ה הנ"ל.

Comments (1)

  1. Nitzan Ventura

    אף אחד לא יודע כמה אירליה שבורה באראם

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.