צ'אמפיון ספוטלייט בעברית: Rakan ו- Xayah

שלום לכולם, 

אז בעיקרון Riot די הפציצו אותנו בדברים חדשים שכוללים: סקינים חדשים, צ'אמפיונים חדשים ועוד… 🙂

היום, אנחנו נעסוק בזוג (תרתי-משמע) הצ'אמפיונים החדשים (והמהממים) : Rakan ובת-זוגו Xayah. 

הולך להיות מעניין… אני ממליץ להסתכל כמה פעמים על הקליפים, כדי להבין את היכולות בצורה הטובה ביותר, בנוסף המידע שמתחת לקליפים הוא שם בכוונה, הוא יעזור לכם להבין את היכולות עוד יותר. 

כל הזכויות שמורות לאתר LOL ISC ©

טוב, אז בואו נתחיל עם הפתגם: Ladies first כלומר: Xayah!

 

 

Xayah, the Rebel

 

 

"הם אומרים שאני לא יודעת מתי לפרוש. 
כאילו שזאת חולשה."

 

 

יכולות

 

Passive: Clean Cuts  

 

אחרי ש- Xayah מטילה יכולת, כמה התקפות בסיסיות (Basic Attacks) יחדרו דרך כל היריבים בדרך (המטרה שהיא לוחצת עליה לוקחת 100% נזק, ואילו שאר המטרות בדרך ייקחו 50% נזק). ההתקפות הבסיסיות ישאירו נוצה איפה שהן נוחתות. נוצות נשארות בשטח למשך זמן ממוצע.

 

 

Q: Double Daggers  

 

Xayah זורקת שני להבים בשורה, שמזיקים לכל היריבים שנפגעים. הלהבים משאירים נוצה במקום בו הם נוחתים.

 

 

W: Deadly Plumage  

 

 

Xayah גורמת לסופה של להבים להופיע מסביבה שמעלים את החוזק ואת המהירות של כמה התקפות בסיסיות שיבואו לאחר מכן. אם Xayah תוקפת צ'אמפיון יריב בזמן שהיא מחוזקת על ידי Deadly Plumage, היא תשיג פרץ קצר של מהירות תנועה.

אם Rakan קרוב ל- Xayah כאשר היא מפעילה את Deadly Plumage, גם הוא ישיג את האפקטים של היכולת.

 

 

E: Bladecaller  

 

Xayah מחזירה לעצמה את כל הנוצות, שעושות נזק לכל היריבים שהן פוגעות בהן בדרך חזרה ל- Xayah. אם מטרה נפגעה מכמה נוצות ביחד, היא תהיה Rooted לזמן קצר. 

 

 

R: Featherstorm  

 

Xayah מזנקת לאוויר, ונהיית Untargetable לזמן קצר. אחרי עיכוב קצר, היא משליכה סופה של להבים בקונוס, כאשר כל להב עושה נזק ליריבים שנפגעים ומשאיר נוצה בנחיתה. Xayah יכולה להמשיך לזוז בזמן שהיא נישאת באוויר.

 

 

SPECIAL RECALL: Lover's Leap

 

אם Xayah או Rakan עושים Recall, המאהב שלהם יכול להסתנכרן איתם, וליצור כוריאוגרפיה מושלמת לחזרה לבסיס.

 

 

 

 

משחק כ- Xayah

חלק מה- ADCs יכולים פשוט להסתער ישר לתוך קרב, להכניס מכות לכולם, אבל Xayah עובדת בצורה הכי יעילה אם אתם לוקחים פסק זמן, כדי לתכנן את תכנית המשחק שלכם. שחקני Xayah חכמים ישתמשו בגלי המיניונים כדי לשתול נוצות עוקצניות בשטח, בשביל להרחיק את האויבים שלהם בעזרת ה- E. כשהקרב מתחיל, המורדת מעופפת באופן בוחן מסביב לפרוורים של הוויכוח, כאשר היא חותכת את המטרות עם Double Daggers ועם השימוש בנוצות, כדי ליצור אזור שליטה. 

 

 

כאשר המלחמה מתחילה להתלהט, Featherstorm יכולה להציל את Xayah מהמהומה או לדכא את היריבים שלה. שחקני Xayah הכי טובים ישתמשו באולט, כדי להשיג את שניהם ביחד, תוך כדי שימוש ב- Untargetability הקצר, בשביל להתחמק מאולטימייט יריב, כמו כן לקפוץ קדימה עם סכינים ונוצות. אם Xayah טובה, אתם לא תשימו לב אליה- עד ש… בפתאומיות, היא מסתערת לקרב בשביל ההריגה.

 

   

חוזקות

Xayah יכולה לעשות Clean Cut במהירות, דרך גלי מיניונים שלמים, כאשר היא קורעת אותם לגזרים עם התקפה אוטומטית (AA) אחת. היכולת הזאת עובדת באותה הדרך גם ב- Teamfights,
ששם Xayah יכולה להעניש את היריבים בקו-האחורי עם רסיסי הנוצות, בזמן שהיא בכלל מתמקדת על להתיש את הטנקים בקו-הקדמי. 

כאשר בחור רע רודף אחרי Xayah ו- Deadly Plumage מופעל, היא הופכת להיות להיות המלכה של ה- Kiting, שאין עליה עוררין. עם ההתקפות הבסיסיות שלה שמשאירות נוצות בעקבותיהן, כל אחד שרודף אחריה בקו ישר, פשוט מחכה להתפחלץ ע"י נוצות עם Bladecaller. אם הם עדיין רעבים לאיזו פרגית טובה אחרי זה, הם חייבים להלחם דרך סערת הנוצות (Featherstorm) המשתוללת לפני שהם מחסלים את המורדת.

 

 

 

 

"Xayah עובדת הכי טוב כשהיא נמצאת בצורה בטוחה מאחורי Rakan (או כל סופורט אחר), כאשר היא נותנת להם לעשות Tank לכל תשומת-לב לא רצויה."

 

 

חולשות

מכיוון שלמלכודות הנוצות שלה לוקח זמן להתמקם, Xayah לא טובה כמו ADCs אחרים כשזה מגיע להפקת תועלת מהטעויות של האויב, ולתפיסת יריבים Off Guard (לא על המשמר) בתקיפה ראשונה. היא מעדיפה להדר את הליין עם נוצות, בזמן שהיא מחכה שהתוקף יעשה את הצעד הראשון.

החוסר של Xayah בניידות מכריח אותה להישען בצורה כבדה על Bladecaller בשביל Self-Peel, וכל צ'אמפ אחר שיכול להימנע מה- Root שלה יכול למצוא את זה די קל להידבק אליה. המורדת עובדת הכי טוב כשהיא נמצאת בצורה בטוחה מאחורי Rakan (או כל סופורט אחר), כאשר היא נותנת להם לעשות Tank לכל תשומת-לב לא רצויה. 

 

 

קליפים בתוך-המשחק:

 

 

לכל מי שרוצה לצפות בצ'אמפיון ספוטלייט המלא של- Xayah:

 

אז אחרי שראינו את Xayah ויכולותיה, נעבור עכשיו ל- Rakan!

 

 

Rakan, the Charmer

.

 

 

"קסם אמור להיות מפחיד. אהבה אמורה להכאיב. התלהבות צריכה קצת פחד."

 

 

יכולות:

 

Passive: Fey Feathers  

 

הגלימה של Rakan מדי פעם מייצרת מגן, אפילו בתוך קרב. Rakan יכול להפחית את ה- Cooldown של היכולת הזאת ע"י תקיפת צ'אמפיון יריב.

 

 

Q: Gleaming Quill  

 

Rakan זורק נוצה קסומה קדימה. אם זה מתחבר עם צ'אמפיון יריב או Epic Monster, זה מוריד נזק והגלימה של Rakan גועשת מקסם. אחרי רגע קצר, ריפוי נגרם באזור מסביב ל- Rakan. הריפוי פועל באופן מיידי אם Rakan נוגע בבן-ברית.

 

 

W: Grand Entrance  

 

Rakan מסתער קדימה, ונוחת (בצורה סגנונית) ביעד שלו. הוא אז עוצר בשביל אפקט דרמטי, לפני שהוא משתגר לאוויר ומקפיץ את כל האויבים הקרובים.

 

 

E: Battle Dance  

 

Rakan מזנק לצד של בן-בריתו, כאשר הוא מגן עליו מכל פגיעה. הוא יכול להטיל את Battle Dance שוב לכמה שניות לאחר מכן, אפילו על אותה מטרה. אם Xayah היא המטרה, Rakan מאיץ לעזור לה ממרחק גדול יותר.

 

 

R: The Quickness  

 

Rakan פורץ בספרינט, בזמן שהוא מכשף את הגלימה שלו וכובש את ליבו של הקהל שלו. בעוד ש- The Quickness פעיל, Rakan מקסים (Charm) ומזיק לכל האויבים שהוא נוגע בהם (פעם אחת לכל צ'אמפ). הצ'אמפיון הראשון שבו הוא נוגע מביא ל- Rakan פרץ ענקי של מהירות תנועה.

 

 

SPECIAL RECALL: Lover's Leap

 

אם Xayah או Rakan עושים Recall, המאהב שלהם יכול להסתנכרן איתם, וליצור כוריאוגרפיה מושלמת לחזרה לבסיס.

 

 

 

 

"Rakan פועל בצורה הטובה ביותר כהסחת-דעת חביבה, בזמן שהוא מוביל את היריבים שלו בריקוד קטלני."

 

 

משחק כ- Rakan

Rakan הוא סופורט נייד בצורה קיצונית, כאשר הוא נכנס ויוצא בתדירות גבוהה מ/לתוך סכנה, מפריע לאויבים ומחזק בני-ברית עם מבחר של Heals ומגנים. Rakan פועל בצורה הטובה ביותר כהסחת-דעת חביבה, בזמן שהוא מוביל את היריבים שלו בריקוד קטלני.

שחקני Rakan צריכים לשתף את האהבה שלו לאור-הזרקורים, וצריכים להיות מוכנים לאתגר מכני, אם הם רוצים לשפר כל Charm, Heal, Knockup ומגן. כל מפגש הוא התמזמזות חדשה עם הסכנה, ואף אחד לא לוקח את זה יותר רציני מ- Rakan.

 

 

 

 

 חוזקות

Rakan עובד הכי טוב עם Marksman ב- Botlane. התחכום שלו בקרב, משאיר אויבים בדריכות, בזמן שהוא מתכנן את ה- Play שלו. Rakan עושה Poke ממרחק לאויבים, אבל משתוקק להיכנס לקרב עם Grand Entrance, כאשר הוא מזנק פנימה ומקפיץ את כל האויבים. אבל במהירות שאתם תרצו, Battle Dance מהיר משגר אותו למקום בטוח, לפני שהבחורים הרעים אפילו נגעו ברצפה. קניית פריטי תנועה כמו Talisman of Ascension מכפילה את החוזקות הטבעיות של Rakan, ופריט אחד או שניים של Tank עוזרים לו לברוח מתסבוכות.

.

Rakan יודע שאין כזה דבר שמישהו מאחר בצורה אופנתית, כי יש רק כניסות אופנתיות. ממש כמו מתנקש, Rakan מחכה לרגע המושלם לפוצץ לאויבים את המכנסיים ולהקסים אותם. הקומבו הכי נקי שלו זה לזוז קדימה בפתאומיות עם Grand Entrance ואז להאיץ מסביב לקרב עם The Quickness, כאשר הוא מקסים יריבים, כדי שאלה שעושים נזק, ינקו את המקום. Rakan יכול אפילו להפוך את התסריט, כלומר להתחיל להקסים יריבים לתוך ה- Knockup מ- Grand Entrance. בונוס לחברי LOL ISC: אם יש Xayah בקבוצה של Rakan, יכול להיות גם קומבו שהוא משתגר אליה מתוך שיח, ואז הוא בעצם מפתיע את האויב. 

 

 

חולשות 

כמו רוב הסופורטים, Rakan משבש יותר דברים, מאשר לעשות נזק, והוא צריך תגבורת כדי לנצח את הקרב. אבל אפילו אז, האולט החזק שלו מכריח אותו לרוץ ישירות לתוך הקבוצה היריבה, בזמן שהוא עושה פירואט מאוד מסוכן ש- Rakan לא ישרוד, אם הוא לא יהיה זהיר.

שוב, כמו מתנקשים, Rakan לא יסתדר עם הבחור הרע יצליח לתפוס אותו בצווארון עם Crowd Control כבד. Rakan תמיד צריך לדעת מתי להיכנס… הוא מאוד תלוי בחברי הקבוצה שלו, אם הוא בתוך הקרב כבר. הוא חייב שהם יהיו במקום כלשהו לידו כדי שהוא יוכל לברוח אליהם ולצאת מכלל סכנה עם Battle Dance.

 

 

קליפים בתוך-המשחק:

 

לכל מי שרוצה לצפות בצ'אמפיון ספוטלייט המלא של – Rakan:

תוספות:

[4635 X 1793 / 1920 X 1080 / 1280 X 1024 / 1920 X 1200]

[4635 X 1793 / 1920 X 1080 / 1280 X 1024 / 1920 X 1200]

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.