טיפים ל – Gangplank בסולו קיו

“You will never have a grave, Graves… see, its ’cause your name, it's, your name is like a grave, it's – I – never mind.”

~ Gangplank

גאנגפלאנק הוא צ'אמפיון שמאוד קרוב לליבי, והוא בין הצ'אמפיונים היחידים במשחק שאני מגדיר כבאמת מוצלחים, עם משחקיות מדהימה ורמה גבוהה. אז מיותר לציין, הוא די כיפי.

היום החלטתי לכתוב את הכתבה הזו על גאנגפלאנק, ופה אני מתכוון לעזור לכם להחליט אם הוא צ'אמפיון שאתם רוצים לשחק או לא. ואם כן, אז איך כדאי לכם להתחיל.

גאנגפלאנק הוא לא צ'אמפיון שמתאים לכולם. צריך סגנון משחק מסוים בשביל להיות מסוגלים לשחק איתו משחקים רבים. למרות שהוא כן צ'אמפיון מאוד כיפי, יש חלקים במשחק (בערך כל ה- laning phase) שתרגישו בהם מאוד חלשים. יש מקרים שבהם אתה משחק גאנגפלאנק ורק מתפלל שיעבור הזמן כי הליין שלך קשה מאוד.
לכן הדבר הראשון שצריך לדעת זה איך לשחק באופן בטוח ולא בצורה תוקפנית מדי בליין, כי קשה מאוד להיות איתו אגרסיבי, גם בטופ וגם במיד ליין.

אני רק אציין שכן יש מקרים שבהם אפשר לשחק את גאנגפלאנק כ- lane bully, זה אומר שאתם זקוקים ל-  set up שונה יחסית, מכיוון שאתם מתמקדים ב- damage בתחילת המשחק לעומת בסופו.

את סגנון המשחק הזה של גאנגפלאנק אתם תראו בעיקר בקוראיה, שם הקוריאנים משחקים את גאנגפלאנק בתור ברוזר שיש לו כוח גם בתחילת המשחק ומתמקד בעיקר במיד-גיים, אבל נופל בלייט גיים.

ההבדל הזה בין שני סגנונות המשחק הוא חשוב, אם אתם מתכננים לקחת את המשחק ללייט גיים, זה אומר שאתם צריכים לקנות הרבה מאוד crit, אם אתם מתכננים להיות חזקים יחסית בליין ועם התמקדות על המיד גיים, אתם כנראה לא תקנו crit בכלל.

תשחקו את גאנגפלאנק כמה משחקים ותחליטו מהו סגנון המשחק האהוב עליכם. בשביל לדעת מה לקנות לכל אחד מסגנונות המשחק אתם יכולים לפנות אליי או לבדוק באינטרנט, אני לא אפרט את הכל כאן.

עכשיו נדבר על כמה מהחלקים המרכזיים אצל גאנגפלאנק:

ה- passive שלו, Trials By Fire, הוא חזק מאוד בכל שלבי המשחק. זה true damage dot שגדל ככל שהרמה שלכם עולה, ומכיוון שזה true damage, זה תמיד חזק.

אפשר להרגיש את העוצמה של הפאסיב בעיקר בתחילת המשחק. ברמה 1 אם אתם נגד מישהו כמו פיורה לדוגמא, פעמיים Q והתקפה משולבת עם הפאסיב תגרום להרבה מאוד נזק, בעיקר אם יש לכם corrupting potion.

שימו לב שלפאסיב יש זמן צינון ארוך יחסית, אבל הוא מתאפס לגמרי בכל פעם שאתם מפוצצים חבית. תשימו לב להשתמש בו כמה שיותר בשביל המהירות וה- damage.

החלק השני שחשוב לדבר עליו הוא כמובן ה- E שלו, powder keg. ככל שאתה יותר טוב בשימוש בחביות שלו, ככה הלייט גיים שלכם יותר טוב. זו הסיבה שטוביאס פייט כמעט תמיד לוקח את ה- crit build, מאחר שבסוף המשחק הוא לרוב פוגע חביות חשובות, יש לו ביטחון, למרות שהבילד הזה של גאנגפלאנק הוא מאוד מסוכן לעיתים.

את הקומבואים של החביות אתם בוודאי מכירים, אבל אין ספק שחשוב מאוד ללמוד להשתמש בכל אחד מהם, כי הם נותנים יתרון עצום כשמבצעים אותם במהירות וכמו שצריך.

האולט של גאנגפלאנק הוא האחרון, תמיד תשימו לב במפה לשימושים באולט שלו, ותדעו מראש כמה דאמג' הוא מסוגל בערך לעשות. חשוב לזהות פוטנציאל לעזור לקבוצה ולא רק לחסל אויבים, כי ה- slow נשאר קבוע וה- damage גדל.

עוד משהו, גיליתי שכאשר הקבוצה השנייה עושה בארון ואתם מפעילים אולט עם שני שדרוגים, הם לרוב יברחו משם, כל עוד תכוונו אותו נכון. אני ממליץ לכוון אותו בכניסה לאזור של הבארון, כך שהוא לא יפגע בבארון אבל כן יפגע בכל מטרה בלי הרבה hp שתוקפת מרחוק.

זה הכל בינתיים, אם יש לכם שאלות, אתם מוזמנים לשאול אותי בכל מקום שתמצאו אותי בו, השם שלי במשחק הוא TheWindFury בשרת Eune.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.