כמה טיפים שיעזרו לכם לטפס בסולו קיו

היי כולם, TheWindFury כאן, או כמו שאנשים משום מה קוראים לי לפעמים, "זה ההוא שהוא מיין יאסואו".

אז לא, אני לא מיין יאסואו, אני יודע שהשם מטעה.

בכל מקרה, לקראת הסדרה החדשה שתצא בקרוב, בה נביא לכם בכל כתבה צ'אמפיון אחר שלדעתנו הוא חזק במיוחד בסולו קיו, הנה כתבה שמכילה כמה טיפים שאולי לא שמעתם בעבר משחקן שמכיר את המערכת היטב.

טיפ מספר 1 – איך לדעת איזה צ'אמפיון לבחור?
אם כבר ראיתם בעבר סרטון או רשימה שמציעים לכם טיפים לסולו קיו, בטח נתקלתם בעבר בטיפ שלפיו כדאי לכם לצמצם את כמות הצ'אמפיונים שאתם משחקים בראנק ככל האפשר, ולשחק כמה שפחות צ'אמפיונים על מנת להשתפר איתם.

הטיפ הזה אמנם באמת נכון ברובו, אבל הוא לא מבהיר כמה דברים. הדבר הכי חשוב שצריך לציין הוא שממש לא כדאי לשחק את אותו הצ'אמפיון מלא זמן בראנק ואז להבין שאתה לא מצליח לסחוב איתו. כשאתם בוחרים צ'אמפיון, לכו על מישהו שמתאים לסגנון המשחק שלכם.  

אחרי שבחרתם לכם בערך שניים שלושה צ'אמפיונים לכל תפקיד, תישארו איתם כל עוד אתם מצליחים לנצח איתם. אל תפחדו להחליף צ'אמפיונים עד שתמצאו את אלו שבאמת מתאימים לכם.

אני כן אציין שאם המטרה העיקרית שלכם היא לטפס בראנקים, כדאי לכם לשחק jungle ו- mid, אלה ללא ספק התפקידים שמסוגלים לסחוב קבוצה בצורה הכי טובה.

טיפ מספר 2 – למה אני מפסיד? איך אני משפר את זה?

זאת בעצם נקודה מעניינת מאוד לדעתי. מה הסיבה שאתם מפסידים משחקים? לא, זאת לא הקבוצה שלכם. במשחקים מסוימים הקבוצה שלכם אולי ממש ממש לא מוצלחת, אבל אם כבר יש לכם כמות נכבדת של משחקים בראנק ואתם תקועים במקום, אתם הבעיה! 

אז מה עושים בעצם? אתם צריכים להסתכל על המשחקים האחרונים שלכם ולהבין איפה אתם והקבוצה שלכם נופלים בדרך כלל, ולהבין מה החלקים החזקים שלכם. אם אתם משחקים במיד ליין ועושים רואמים טובים, רצוי מאוד לשחק מישהו כמו טוויסטד פייט וטאליה. אם מאוד אגרסיביים בליין, יכול להיות שתרצו את סינדרה או אולי אוריאנה. תחזקו את היתרונות שלכם, תבחרו צ'אמפיונים שמתאימים למה שאתם טובים בו.

עכשיו אתם צריכים לשאול את עצמכם, מה גורם לי להפסיד? תסתכלו על הרבה משחקים ותשאלו את עצמכם, איך הפסדנו? יכול להיות שאתם מפסידים באופן קבוע את הליין, או שאולי אתם מנצחים את הליין ואז לא עושים מספיק רואמים לעוד מקומות. אולי בהרבה מהמשחקים שלכם אתם משיגים יתרון אבל זורקים אותו בלייט גיים ומפסידים. תנסו להבין מהו הגורם המרכזי שלכם להפסדים ותשפרו אותו.

הנה דוגמא שתעזור להסביר את זה: אני נהגתי לשחק הרבה טוויסטד פייט בראנק והתמקדתי בעיקר ברואמים, לכן בהרבה משחקים הייתה לי תוצאה ממש מוצלחת של 3/0 ואפילו 5/0. הבעיה שלי הייתה שלא הצלחתי בחלק גדול מהמשחקים לסגור את המשחק כמו שצריך, כי טוויסטד פייט לפעמים מתקשה בלייט גיים, מכיוון שהאפשרויות שלו הן או לעשות splitpush או לשמור על ה- adc. אחרי זה הבנתי שלמרות שהרואמים שלי מוצלחים ברובם, אני לא מצליח לקחת את היתרון ולנצח איתו את המשחק, ואז אני מפסיד בליייט גיים.

בשביל לפתור את זה, החלטתי להחליף את טוויסטד פייט בצ'אמפיון מוצלח בהרבה בטים פייטס, אוריאנה. היא התאימה לסגנון המשחק שלי מכל מיני סיבות והרגשתי מאוד בנוח לשחק איתה. בגלל שהעדפתי לשחק עם קבוצה מאוחדת מאשר בסגנון משחק של splitpush, אוריאנה חיזקה את היתרונות שלי ולכן היא עבדה לי טוב. כרגע הווינרייט שלי עליה הוא 83%.

טיפ מספר 3 – בחירות משניות ובחירות נגד

אז עכשיו, אחרי שבחרתם את הצ'אמפיון המועדף עליכם, אתם צריכים גם לחשוב על צ'אמפיונים משניים לבחור לאותו התפקיד. אנחנו בוחרים אותם למקרים שבו הצ'אמפיון שלכם נבחר או שיש נגדכם קאונטר ממש גדול לצ'אמפיון העיקרי שלכם. זה נכון שאם תשחקו מספיק משחקים תדעו להתמודד עם הקאונטרים של הצ'אמפיון שלכם, ועדיין הייתי ממליץ לשמור כמה קאונטר פיקס למקרים האלו.

לדוגמא, נניח שבחרתם את ולקוז להיות המיין שלכם (בחירה מצוינת) ובחרו נגדכם פיז, אחד משלושת הצ'אמפיונים הכי שנואים עלי במשחק הזה. אף אחד לא רוצה לחוות את הכאב העז שבבחירת ולקוז לתוך פיז, או אפילו כמעט כל אססין אחר במשחק הזה. מה עושים? יש פתרון די מוצלח למקרה הזה.

ליסנדרה היא צ'אמפיון שכנראה לעולם לא תהיה שבורה לגמרי ומאה אחוז בתור המטא, פשוט כי אין לה מספיק דאמג' בשביל לעשות הארד קארי. ליסנדרה מאוד מוצלחת בסולו קיו כי היא מסוגלת להעניש פוזישן לא מוצלח של האויב (R ו- W) ומסוגלת להוציא את עצמה ממצבים קשים (E). בגלל שלאנשים יש נטייה להיתפס לבדם, ה- cc של ליסנדרה הוא מספיק בשביל לנעול אותם ולתת לקבוצה שלך להוסיף דאמג'. מיותר לציין שהיא מצוינת נגד אססינים כמו פיז (איכס פיז), בזכות זה שהיא מסוגלת להפוך לבלתי פגיעה ולספק הרבה cc, עם poke נחמד שמגיע מה- Q שלה.

אני אעלה מדריך יותר מפורט על ליסנדרה כבר השבוע, כך שתוכלו לקחת אותה בתור בחירה משנית בטוחה שלכם, אם תרצו. אני אציין שגם מאלזהאר מוצלח מאוד נגד אססינים, אבל מסובך לעשות איתו cs ואנשים נוטים להשתמש באולט שלו בצורה לא נכונה.

מעבר לליסנדרה, לבחור את הקאונטר המדויק של צאמפיון כלשהו זה רעיון מצוין, אם אתם מרגישים מספיק בנוח עם הקאונטר הזה (לדוגמא, פיורה מפסידה ממש חזק לפאנתיאון). קאונטר פיקס הם בכלל מוצלחים ברמות נמוכות, אם הבנת המשחק שלכם גבוהה יחסית.

טיפ מספר 4 – דודג'ים הם המכניקה הכי טובה בסולו קיו

לעשות דודג' (dodge) למשחק זה דבר שאנשים מפחדים ממנו בלי שום סיבה. אם אתם לא מרגישים בנוח עם הבחירות של הקבוצה שלכם, או שיש לכם הרגשה שהמשחק לא ילך בצורה הכי טובה, תעשו דודג', אפילו אל תחשבו על זה יותר מדי. איבדתם סה"כ 3 lp (או אפילו 10, גם זה עדיף לאבד לפעמים) במקום לאבד הרבה יותר. תשימו לב שה- mmr שלכם לא נפגע בכלל כשאתם עושים דודג', אבל הוא בהחלט נפגע כשאתם מפסידים משחק, והמטרה שלכם היא להיות על mmr גבוה ככל האפשר.

מקרים שבהם כדאי לעשות דודג':

  • לטים שלכם יש הרבה יותר מדי ap או ad.
  • הקבוצה שלכם מורכבת מאנשים שרובם לא קיבלו את התפקיד העיקרי שהם רצו. 
  • אנשים שכבר שיחקו משחק אחד ביחד והפסידו אותו, ועכשיו הם צועקים אחד על השני בצ'אט.
  • אתם משחקים צ'אמפיון שממש לא נוח לכם איתו.
  • יש לכם בקבוצה otp שלא קיבל את הצ'אמפיון שהוא רצה, ועכשיו הוא החליט לשחק משהו כי למה לא.
  • הקבוצה השנייה נראית ממש מפחידה

טיפ מספר 5 – מכניקה זה ממש לא מה שמנצח משחקים

אנשים נוטים לחשוב שהמכניקה היא הדבר הכי חשוב שיש בליג אוף לג'נדס, וזה הדבר שהכי חשוב לשפר אם רוצים לטפס, אבל זה לא נכון. יש לא מעטים קוריאנים עם מכניקה לא מדהימה, אבל הידע שלהם במשחק ממש גבוה, ובדיוק ככה הם מנצחים. 

הידע שלכם במשחק מתבטא בהרבה מקומות, לדעת איזה טריידים הם מוצלחים, מתי לעשות רוטציה ולאן, מה הרגע הנכון לקחת בארון ודרקון, איך הכי טוב להשתמש בריפט הראלד ואיפה, מה לקנות נגד הקבוצה שלהם, מה הדרך הכי טובה להתחיל טימפייט ועוד מלא דברים.

ידע גבוה במשחק על הצ'אמפיון שלך ועל הצ'אמפיונים בקבוצה שלך ובקבוצה נגדך הם הדברים שמאפשרים לך לדעת בדיוק כמה דאמג' אתה מסוגל לעשות בזמן מסוים וכמה דאמג' אתה מסוגל לקחת באותו הזמן לפי האייטמים שיש לך. אלה בדיוק הדברים שמפצים על חוסר במכניקה, ובין היתר הדברים שעושים את הקוראינים לכל כך טובים. כמו שפובלטר (pobelter) אמר בעצמו:

"המכניקה שלי לא טובה וזמן התגובה שלי די איטי אבל אני מסוגל לצפות לאן שחקנים יכוונו את היכולות שלהם ולהתחמק ככה".

אתם צריכים לשים לכם למטרה לעולם לא להיות מופתעים ממה שקורה, אם אתם מתים, הייתם צריכים לחשוב על זה. אם קיבלתם גאנק, הייתם צריכים לחשוב על זה מראש. אם נכנסתם לטאוור אויב אבל מתתם, הייתם צריכים לדעת מראש בדיוק כמה דאמג' אתם מסוגלים לקחת לפני שתמותו.

לשפר את הידע שלכם במשחק דורש תירגול במשחק עצמו וכמובן אין ברירה אלא גם לקרוא באינטרנט דברים שצריך לדעת, כמו איזה בילדים מוצלחים ונגד מה.

טיפ בונוס לרמות הנמוכות – תבחרו את הצ'אמפיונים שחזקים בלייט גיים

ברמות הנמוכות בראנק קבוצות הן הרבה פחות מאורגנות ולכן הן לא מצליחות לסיים משחקים בזמן, ואז זורקות את היתרון. אם ברחתם צ'אמפיון של לייט והקבוצה שלכם הפסידה את הארלי גיים, אל תילחצו ואל תעשו סארנדר! חכו בסבלנות ותעשו פארם, תישארו ביחד כקבוצה ותשתמשו בהרבה wards. בסופו של דבר הקבוצה השנייה תתחיל לעשות טעויות, ואחרי ארבעים דקות של משחק היתרון שלהם כבר לא ישנה בכלל. מכיוון שלקבוצה שלך יש לייט גיים מוצלח יותר, לא תהיה לכם בעיה לנצח את המשחק הזה אם תתאספו ביחד כקבוצה.

 

תודה רבה לכם! אם יש לכם עוד שאלות אתם תמיד יכולים להוסיף אותי, TheWindFury בסרבר Eune.

 

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.