שואלים את Riot: למה קשה כל כך לעשות Balance ל- Ryze בצורה טובה?

אוי Ryze, הדמות שקיבלה כ"כ הרבה ריוורקים במשחק. לפי Riot, יש דבר המקשה מאוד על לאזן אותו בצורה טובה שתספיק להמון זמן, לכן הוא משתנה מפעם לפעם. Riot הרחיבו וענו לנו בהקשר לשאלתנו.

תגובת Riot:

Ryze הוא עדיין צ'אמפיון שמאוד קשה לעשות לו בלאנס, בגלל דברים בקיט שלו שגורמים לו לפעול בכמה סיטואציות יותר טוב מאשר באחרות.

גורמים עיקריים:

  • האולט של Ryze מתגמל קואורדינציה של קבוצה בכבדות. הוא עובד יותר טוב בקבוצה מסודרת מאשר בקבוצה מורכבת מאנשים אקראיים כתוצאה.
  • ככל שזמן ההמתנה (או במילים שלנו = לאגים) הוא קטן יותר, Ryze נהיה חזק יותר מאשר צ'אמפיונים אחרים.
  • ל- Ryze יש יש קו מאסטרי מאוד תלול וארוך, ובלי זוויות. זה אומר שיש הבדל הרבה יותר גדול מהממוצע בין שחקן חדש לבין שחקן מנוסה על Ryze משאר המקרים אצל צ'אמפיונים אחרים.

כשכל הגורמים העיקריים האלה מתאחדים הוא נהיה ממש חזק, כלומר שאנחנו צריכים לאזן אותו פה ושם. אם Ryze משוחק בתוך קבוצה מאורגנת ומסודרת, ויש חיבור טוב לשרת, וע"י מישהו ששיחק 100+ משחקים עליו, הולך לעבוד לו הרבה יותר טוב, מאשר אם הוא יהיה משוחק בתוך קבוצה רנדומלית, עם חיבור ממוצע לשרת, ע"י מישהו ששיחק עליו בסביבות שניים-עשר משחקים. לכל הצ'אמפיונים יש את אותה המעלה של אי-התאמה כמובן, אבל במקרה של Ryze, היא הרבה יותר מוגזמת מכל צ'אמפיון אחר.

MEDDLER

Lead Gameplay Designer

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.