דרדוויל – Daredevil

דרדוויל היא סדרת טלוויזיה אמריקאית בעלת 2 עונות המבוססת על חוברות הקומיקס "דרדוויל" מבית מארוול קומיקס.
סדרה זו היא הראשונה מבין מספר סדרות טלוויזיה שהובילו למיני סדרה על קבוצת "דפנדרס", כאשר היתר כוללות את דמויותיהם של ג'סיקה ג'ונס, לוק קייג' ואיירון פיסט.

 

בקצרה על הסדרה:

עונה 1: מאט מורדוק הוא עורך דין צעיר שהתעוור בגיל 9 בעקבות תאונה, כשאותה חומצה שנשפכה עליו ועיוורה אותו, הגבירה גם את שאר החושים שלו. הסדרה (קצת בדומה ל- "החץ" של DC) משתמשת לא מעט בפלאשבקים כדי לתאר לנו את הדרך אותה עשה מאט מילד שהתעוור לגיבור מיומן שמגן על שכונת הלס קיצ'ן בניו יורק, שבה גדל. דרך הפלאשבקים אנחנו לומדים על אביו המתאבק שנהרג כאשר מאט עוד היה צעיר, כי לא הסכים לרמות באחד מקרבות האגרוף שלו, על הדרך שבה מאט למד להשתמש בכוחות שלו ולמד להילחם, וגם על מערכת היחסים שלו עם החבר הטוב והשותף למשרד עריכת הדין הטרי שלהם. מאט הוא בחור צעיר, אידיאליסט כמעט, שיעשה הכל כדי להגן על העיר שלו והתושבים שלה. אם הוא לא יצליח לעשות זאת בדרך החוקית והמשפטית, הוא גם ייקח את החוק לידיים, ויצא להילחם באלו שמערכת המשפט לא מצליחה להתמודד איתם. הקונפליקט הגדול בין דמות העורך דין שהוא לובש במשך היום ובין דמות לוחם הצדק שהוא לובש בלילות עומדת במרכז העונה הראשונה.

 

עונה 2: עקב הופעתו של "המעניש", לוחם צדק הרוצח בברוטליות חברי כנופיות פשע במנהטן, מאט מרדוק מתמודד עם שאלות מוסריות לגבי פעילותו כדרדוויל. במקביל, אהובתו לשעבר אלקטרה נאצ'יוס חוזרת לחייו, וגוררת אותו למאבק נוסף בארגון "היד" המסתורי. עיסוקיו גורמים לו להזניח את חבריו, מה שמעמיד בסימן שאלה את עתיד משרד עוה"ד והחברות ביניהם.
הסדרה שונה משאר העולם של מארוול מבחינת האלימות והריאליזם החזקים, שאי אפשר למצוא באף אחד מהסרטים או הסדרות האחרות של מארוול. חוץ מאיברים שונים שנכרתים בדרכים לא נעימות, ונהרות של דם, כל מכה שמאט מרדוק חוטף או מחטיף מורגשת היטב אצל הצופים. כאן לא מדובר באל מיתולוגי או חייל שקיבל כוחות על. מאט מורדוק הוא כמעט איש רגיל, וכל קרב מאמץ את הגוף שלו לקצה גבול היכולת. הוא מתנשם בכבדות אחריהם, וחוזר הביתה פצוע ומדמם, לא פעם על סף מוות.
הסדרה כוללת לא מעט הפתעות ורמזים לחובבי הקומיקס המושבעים, אם כי מדובר בגרסאות שונות למדי מאלו המוכרות לקוראים ותיקים.

 

טריילר:

https://www.youtube.com/watch?v=jAy6NJ_D5vU

ניתן לצפות בסדרה בנטפליקס, סדרות וכו'.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.