גיימינג וכושר- ראיון עם עובד

המרואיין השני שלנו הוא: עובד ישראל, תיהנו מהראיון:

מה שלומך עובד?

הכל טוב, מה איתך?

 

אחלה, בן כמה אתה ?

בן 15.


איך הכרת את המשחק League of Legends?

חבר הכיר לי בכיתה ח, אמר לי תשחק זה כיף אמרתי יאללה נוריד.
 

והמשחק זרם לך טוב אני מבין חחחח, האם אתה משחק ראנקים ?
אם כן מה הראנק שלך כרגע?

שיחקתי ראנקים בעבר וסיימתי עונה שעברה סילבר 2 ואז הפסקתי לשחק לכמה זמן, כרגע בעונה החדשה עדיין לא התחלתי לשחק ראנקים אז אני Unrank.


מה השם שלך במשחק, ובאיזה שרת אתה משחק?

שמי במשחק הוא oved2002, ואני משחק בשרת eune.

 

איזה ליין אתה הכי אוהב לשחק בו?

הליין שאני הכי אוהב זה ג׳אנגל.

 
מי השחקן הכי אהוב עלייך ולמה?

שאקו, הוא היה השחקן השני שקניתי וכיף לי לשחק איתו, הוא מזכיר לי את ג׳וקר ואני חולה על זה.


חחחח אחלה, מה דעתך על התפתחות הגיימינג התחרותי בישראל, שמת לב להתפתחות המטורפת בשנה האחרונה שעוד גופים כמו Mako נכנסו לתחום הזה בישראל ויצרו בפעם הראשונה ליגה רשמית ומקצועית בישראל?

הגיימינג בישראל מאוד התפתח לפי דעתי וגם יש יותר מודעות לגיימינג.

 

מהם 3 התחביבים האהובים עלייך?

לשחק במחשב מן הסתם, סטריט וורקאאוט ואיגרוף תאילנדי.
למרות שהאיגרוף תאילנדי בשבילי זה יותר מתחביב אני רוצה לקחת את זה למקצועי.


וואו יפה, כמה זמן אתה כבר מתאמן באיגרוף תאילנדי?

שנה וחצי.


מה זה בכלל איגרוף תאלינדי?
האם זה ספורט שמוכר בישראל שנים או שזה ספורט חדש שנכנס לישראל?

איגרוף תאילנדי , בשמו, "מואי תאי", הוא אמנות לחימה עתיקת יומין שמקורה בתאילנד. האגרוף התאילנדי פותח על ידי חייליו של המלך במהלך המלחמה כנגד בורמה. בתחילת דרכה פותחה האמנות ללחימה מעל גבו של פיל, אחד מכלי הנשק המרכזיים של צבא תאילנד באותם הימים, כאשר הלוחם אוחז ביד אחת מקל ובשנייה חרב. במשך הזמן הועברה אמנות הלחימה גם לקרקע והמשיכה להתפתח במהלך המלחמה. לא ידוע בוודאות מתי האגרוף התאילנדי החל להתבסס כספורט לחימה להגנה עצמית, אך על פי רישומים וציורים סביר להניח שזה קרה בשנת 1238 לספירה- בסיאם (תאילנד של אז). אגרוף תאילנדי נחשב לספורט של מלכים אשר הם ובניהם למדו והתאמנו בתחום במטרה לחזק את הגוף והנפש ועל ידי כך להיות מלכים טובים יותר. בשנת 1604 שלט בתאילנד המלך נוראיי שאהב מאוד אגרוף תאילנדי והביא להפצתו ולקידומו בכל רחבי תאילנד. האגרוף התאילנדי זכה לפרסום רב כאשר בשנת 1767 עשה המלך התאי שימוש באומנות לחימה זו והרג בעזרתה את  הנסיך הבורמזי . המלך נחשב לגיבור לאומי בתאילנד עד היום. האגרוף התאילנדי הלך והתפשט מדרום מזרח תאילנד לבורמה, סורינאם ולאוס. למואי תאי סוגים רבים של לחימה וסגנונות שונים שהמפורסם בהם הוא קראבי קראבונג שבו לעתים נלחמים גם עם שתי חרבות.

אולי יהיה לך קשה להאמין אבל יש חוקים:
באגרוף תאילנדי מותר הכל. בעצם, כמעט הכול: נגיחה ביריב והכאתו באזור החלציים אסורות ובתחרויות, אף מורדות נקודות על פגיעות מסוג זה. קרב מסתיים לאחר נוק אאוט או לפי החלטת השופט, בדרך כלל לאחר סיום הזמן החוקי. המתמודדים משתמשים במגן שיניים ואשכים כדי להגן על עצמם.

חשבת שאגרוף תאילנדי זה אגרסיבי? תכיר את הבוראן:
מואי בוראן(boran) היא אמנות לחימה להגנה עצמית שקדמה למואי תאי העכשווי. במואי בוראן בשונה מהמואי תאי יש שימוש ב 9 איברי גוף כולל הראש. השיטה פותחה במקורה לא כספורט זירה אלא כאמנות לחימה להגנה עצמית  על ממלכת תאילנד הקדומה-סיאם , מפני האויבים שמסביב ובעיקר כנגד העם הבורמזי שתקף את תאילנד לאורך השנים. שיטת הלחימה במואי בוראן נלקחה מתורות לחימה רבות ומשבטים ואזורים רבים בממלכת סיאם. הלוחמים הבודהיסטים השתמשו במואי בוראן בטקסים הדתיים שלהם ולפני כל קרב או יציאה למלחמה עשו מדיטאציה ורקדו בטקס הרוחני שנקרא "ראם מואי" כהלל לאלים וככבוד לאבות הקדמוניים. מפאת היותה של המואי בוראן שיטה קטלנית במיוחד, אסרה ממשלת תאילנד בשנת 1920 על לימודה וקבעה חוקים חדשים בקרבות הזירה שהיו נהוגים באותה תקופה עד ימינו על מנת להבטיח את בריאות המתאגרפים. התוצאה הייתה שהמואי בוראן נעלמה כמעט כליל. כדי להבין מעט על אכזריות המואי בוראן, מספיק לציין שהלוחמים שעולים לזירה לובשים במקום כפפות אגרוף, חבלי כותנה על כפות הידיים. הזירה אינה תחומה כזירה מערבית, הקרב מתבצע על מזרנים או פרקט. בעבר הרחוק לוחמים היו טובלים את כפות ידיהם המלופפות בשרף עצים ומפזרים סביב זכוכיות על מנת להגביר את הנזק לאויב. במקום המכנסיים הקצרים יש מכנסיים מסורתיים בצבע כחול או אדום. השיטה הבסיסית במואי בוראן כוללת מעין קאטות בדומה לקראטה(mea mai). קרבות ראווה בהופעות שבהן שני לוחמים מראים את יכולותיהם נקראים look mai muay Thai, קרבות זירה אמיתיים נקראים muay kard chick שבשל מסוכנות התרגילים נמנעים הלוחמים ממכות המרפקים והידיים החבושות לפנים. למואי בוראן יש 15 קאטות שבכל קאטה כ- 10 תרגילים. התלמידים במואי בוראן מתקדמים על פי דרגות המסומנות בסרט על הזרוע. מצבע לבן עד אדום שנקרא "פראג'יט"( prajeat) מאדום לבן שזו דרגת מדריך עד צבע זהב הדרגה הכי בכירה יש סרט על הראש שנקרא "מונגקון"(mongkon). מאמן מוסמך נקרא("ארג'ן arjan)" כמו סנסאיי ביפאנית. במואי בוראן יש עוד גרסה נפרדת שבה לאחר שכלי הנשק המסורתיים נופלים או נפגמים הלוחם משתמש באיברי גופו. שיטה מסורתית זו נקראת krabikrabong".
הספורט דיי מוכר בישראל.

 

כמה ימים בשבוע אתה מתאמן באיגרוף תאילנדי ומה אורכו של כל אימון?

בעיקרון יש אימונים כל השבוע חוץ משבת אבל חלק מהם בגבעתיים וזה רחוק לי אז אני עושה שלוש אימונים בשבוע בתל אביב ואם זה חופש יש גם אימוני בוקר וזה יוצא חמש אימונים בשבוע.
אורך האימון- אם אתה מתאמן בנוער זה שעה אימון, בבוגרים ובוגרים מתקדמים זה שעה וחצי אימון.

 

כמה פעמים בשבוע אתה מתאמן בסטריט וורקאאוט?

אני מתאמן בסטריט 3-4 פעמים בשבוע.

 

האם להתאמן בצורה מקצועית באיגרוף תאילנדי מצריך תזונה מוקפדת?

כן, אני נימנע מלאכול הרבה ג׳אנק פוד, אחרי אימון אני אוכל ארוחה טובה של פחמימות וחלבונים
נגיד- אורז עם חזה עוף.

 

יש לך תמונות של לפני ואחרי מבחינת ההתקדמות שלך בכושר?

לפני- 26/8/2016:

 

 

אחרי– 27/11/2017:

עוד אחת- 4/12/2017:

אני רואה שאתה ממש משקיע, וההבדלים בלפני ואחרי מאוד משמעותיים, ואני מצדיע לך שכבר מלפני גיל 15 אתה מאוד משקיע, ורואים את התוצאות:

תודה, אבל שתדע זו לא עבודה קלה וצריך להתאמן נכון ובצורה מתונה, תתאמן הכי טוב שלך והכי חזק אבל שלא תגיע למצב של overtraining.

 

האם יש תחרויות באיגרוף תאלינדי בישראל או מחוץ לישראל שבהם אתה השתתפת או רוצה להשתתף?

כרגע אני עושה בישראל רק אינטרקלאבים (קרבות ללא ניצחון, קרבות שנותנים לך יותר ניסיון וחוויה של זירה) אבל ברור שבאלי להשתתף בתחרויות בחו"ל, יש אליפות ישראל, אליפות אירופה ואליפות עולם, ואני כל כך רוצה להגיע אליהם.

 

הקרבות האלה מתחלקים לגילאים, משקלים או נמדדים עפ"י מאפיינים אחרים או שכל אחד יכול לבוא ולהשתתף בתחרות?

הקרבות האלה מתחלקים לפי משקל, גיל ורמה.
למשל, אם אני שוקל 60 קילו אני לא יכול לעלות נגד מישהו 70 קילו, זה פשוט לא הוגן אם אתה שוקל 60 קילו אתה תעלה נגד מישהו 60 עד 65 קילו שזה יהיה פייר.

 

בכמה תחרויות כאלו כבר יצא לך להתחרות?

לצערי 1, הייתי אמור לעלות ל- 3 כבר אבל כל הזמן ביטלתי מסיבות אישיות.


מתי התחרות הזו הייתה, ובאיזה מקום סיימת?

האינטרקלאב התקיים ב- 13 באפריל, ואין מקום ספציפי שבו אתה מסיים, זה ללא מקומות.
כמו שאמרתי אתה נילחם בשביל לקבל ניסיון.
הטורניר היה בצורה הזו- 3 סיבובים של 2 דקות במקצועי או ברמות יותר גבוהות, בחובבני (איפה שאני השתתפתי) זה 5 סיבובים של 3 דקות..
אגרופים ובעיטות מן הסתם וגם ברכיים ומרפקים כולל קלינצ׳ים:
קלינצ׳ים זה שאתה נצמד לבן אדם מטווח אפס וזה כמו משחק נותנים ברכיים משחקים עם התפיסות מנסים להיות בתפיסה בנעילה הכי טובה כדי שאתה תוכל לשלוט בקלינצ׳, בקלינצ׳ נותנים גם מרפקים ומפילים אבל הבחור שעלה נגדי לא היה לו מושג מה עושים בקלינצ׳ים והוא פשוט השתגע עם הידיים.

נגד כמה אנשים היית באותו טורניר, והאם זכית בפרס?

הייתי נגד מישהו אחד, היו שם מלא קרבות.

 

היו בטורניר פרסים?

לא, המאסטר שלי אמר לי "עבודה יפה", ותאמין לי סופר קשה להוציא ממנו מחמאות.

 

תוכל לתת כמה טיפים לאלו שמתחילים ורוצים לרדת במשקל/לחטב את הגוף?

להתאמן לפחות 3-4 פעמים בשבוע אבל להתאמן טוב וחזק, לא לעשות 10 שכיבות סמיכה ואז כזה טוב עוד חמש דקות אעשה עוד 10, כי בחיים לא תתקדמו ככה.
כמובן שאתם צריכים לאכול נכון (כל אבות המזון), זאת אומרת חלבונים כמו טונה, ביצים, קינואה, פחמימות כמו אורז, תפוח אדמה ובטטה.
ולמי שרוצים להוריד במשקל גוף שלהם, אני ממליץ לכם על ריצות, קפיצות בחבל וכו'
.

 

יש לך עמוד פייסבוק/טוויטר/אינסטגרם, שבו אנשים יוכלו לראות ולעקוב אחריך ?


תודה רבה לך על שהקדשת מזמנך לראיון.
אני מאחל לך הצלחה רבה בהמשך הדרך שלך ואני יודע שתצליח כי אתה משקיע ויש לך את הרצון להצליח במה שאתה עושה שזה מאוד חשוב!

תודה רבה 🙂

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.