הלור של קאיסה

כנראה שהדבר המיוחד ביותר בציידת חסרת הפחד של ה-"ריק" (the void) הידועה בשם קאיסה הוא הדרך בה התחילו חייה. מוצאה אינו משבט לוחמים אשר לחמו במשך הדורות והיא גם לא זומנה מארץ מרוחקת כדי להילחם ברשע חסר הפנים השוכן מתחת לשורימה. לעומת זאת, היא הייתה רק ילדה פשוטה אשר נולדה להורים אוהבים שקראו למדבריות הדרומיים והמסוכנים של שורימה לביתם. בימים הייתה משחקת עם חבריה ובלילות חלמה על מקומה בעולם.

ביום הולדתה בו חגגה עשרה קיצים, גורלה של הילדה הצעירה השתנה לנצח. ייתכן שאם הייתה מבוגרת יותר, הייתה שמה לב לאירועים המשונים אשר אירעו בכפרים בכל יום, אמה דחקה בה להישאר בבית עקב מפחד מזרים המשוטטים בכפר, תובעים מנחה לכוחות אופל השוכנים מתחת לאדמה. קאיסה וחבריה לא האמינו לדבריה, עד שערב אחד, הם הגיעו לדיר של עזים לקורבן אשר הובאו מרועה נווד. קאיסה השתמשה בסכין שקיבלה מאביה ליום הולדתה השמיני ושחררה את החיות לחופשי אל קניון קרוב. הדבר נראה כמעשה קונדס לא מזיק, עד שהדבר הנורא מכל קרה. האדמה החלה לרעוד, הבזקים של אור חרכו את השמיים, והילדים רצו אל חייהם.

ה-"ריק" התעורר. שבר גדול חצה את האדמה, בולע את כפרה של קאיסה וכל מי שבתוכו, לא משאיר דבר חוץ מחול מנוקב בעמודים מעוותים ושחורים כלילה.

כאשר קאיסה חזרה להכרה, היא גילתה שהיא לכודה מתחת לאדמה. היא התמלאה בפחד משתק, אך נותרה בה עוד תקווה; היא יכלה לשמוע את זעקתם של ניצולים נוספים. הם קראו זה לזה חלושות, חוזרים על שמם אחד אחר השני כמו מנטרה. למרבה הצער, עד היום השלישי, קולה היה הקול היחידי שנותר. קולות חבריה ומשפחתה כולם נעלמו. היא נותרה לבד בחשכה.

רק כאשר הכל נראה אבוד, היא ראתה את האור.

היא עקבה אחריו.

במהלך הדרך, מצאה מקור דל של מזון- בין ההריסות שהתמוטטו היו שקי עור עם מים, אפרסקים רקובים- כל דבר שיעכב את הרעב הנורא. אך, בסופו של דבר, רעבה של קאיסה הוחלף שוב ע"י פחד. היא מצאה את עצמה במערה גדולת ממדים, מוארת ע"י אור סגול שנראה שלא מהעולם הזה. והיא יכלה לראות כי אינה לבד יותר.

יצורים נמרצים רצו במעמקים. הראשון שהתקרב אל קאיסה לא היה גדול ממנה. היא אחזה בחוזקה בסכין שלה בשני ידיה, מוכנה להגן על עצמה. יצור ה-"ריק" מעורר האימה הפיל אותה לאדמה, אך היא דחפה את הלהב אל תוך ליבו הפועם ושניהם מעדו עמוק יותר אל התהום.

היצור נראה מת, אך עורו הלא טבעי חדר אל בשרה ידה. הקליפה השחורה עקצצה, אך הייתה קשה כפלדה במגע. בבעתה, קאיסה שברה את סכינה בניסיון להוציא אותו. אך כשהיצורים הגדולים יותר הגיעו היא השתמשו בו כמגן כדי להימלט.

במהרה, היא גלתה שהקליפה הופכת לחלק ממנה. בעוד מאבקה להישרדות הפכו לשנים, העור השני הזה גדל איתה והפך לפתרון שלה במאבקה להישרדות.

עכשיו היה לה יותר מרק תקווה, הייתה לה תוכנית. להילחם בעוצמה. להישאר בחיים. למצוא דרך חזרה.

היא הפכה מילדה מפוחדת לשורדת חסרת פחד, מטרף לטורפת. במשך כמעט עשור, היא חייה בין שני עולמות, מנסה להפריד ביניהם. ה-"ריק" תעב לכלות לא רק את הכפרים המפוזרים שבשורימה, אלא את כל רונטארטה (Runeterra) והיא לעולם לא תיתן שדבר שכזה יקרה.

למרות שהשמידה אינספור מבנים של ה-"ריק", היא מבינה כי רבות מהאנשים שעליהם מגינה, יראו אותה כמפלצת בעצמה.
במהלך השנים, הפך שמה לאגדה, הד מהאימה העתיקה של הכפר איקאתיה שנפל קורבן אל ה-"ריק".  

 

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.