שחקן מספר אחת

שחקן מספר אחת (Ready Player One) הוא סרט קולנוע אמריקאי מ-2018 בבימויו של סטיבן ספילברג. הסרט מבוסס על רב-המכר בעל אותו השם שעלילתו מתרחש בעתיד דיסטופי וגיבורו הוא נער המתמודד במשחק בעולם המציאות מדומה "אואזיס".

שחקן מספר אחת” תופס את הצופה בכוח ומלהיב אותו כבר מהרגע הראשון. מתחילת הסרט אנחנו רואים כמה החיים בערימות לא פשוטים, אבל גם שכולם שמחים מאוד– וזה ממש עובד. אחר כך, כשאנחנו נכנסים לתוך האואזיס יחד עם וייד, אנחנו מבינים פתאום גם למה. זה לא שקר– מדובר ביקום וירטואלי שלם שבאמת נראה שעדיף להיות בו מאשר במציאות.

ספילברג הינדס בקפדנות רבה את העולם הקולנועי הזה כחוויה שתוקפת את החושים, ומגרה אותם לאורך כל הדרך. המאמץ הזה הצליח, מה שפועל גם לרעה– כי אם יש מחשבה מעניינת שתנסו לדלות מהסרט, יהיה זה קשה מאוד בשל הסחות הדעת הבלתי פוסקות. הספר אמנם דיבר בעיקר לאנשים שגדלו בשנות ה-80 וה-90, אך הסרט פונה לקהל רחב יותר, וכולל רפרנסים גם למגוון רחב של משחקי וידאו מודרניים לחלוטין כמו Minecraft, Halo, StarCraft ו- Overwatch.

“שחקן מספר אחת” הוא אחד מהסרטים הכי יפים ויזואלית שאי פעם תראו, ואם אתם נהנים מרפרנסים לתרבות הפופ ולתכנים גיקיים מארבעת העשורים האחרונים, תהנו עוד יותר מהעטיפה הויזואלית היפה שהוא מגיש, אבל מספיק שתגרדו רק טיפ טיפ מהעטיפה, ותראו שזו קליפה ריקה.

הצורך לתקוף אותנו שוב ושוב עם רפרנסים והומאז’ים לסרטים, סדרות, ספרים ומשחקים, הסרט לא טורח בכלל לאפיין את הדמויות שלו, או לפתח אותן בצורה מעניינת. 
אם לראות סרט שבכל שניה מציג חמישה פריטים שהכרתם פעם במשהו אחר מרגש אתכם, אתם תהנו מאוד מ”שחקן מספר אחת”. רק תזכרו שזה כל מה שתקבלו ממנו, ואם זה לא מספיק – בעיקר תסבלו מכאב ראש חמור מכל הצעקות של הסרט, שמנסה להתלהב מעצמו הכי חזק שהוא יכול, בניסיון מביך לשכנע אותנו שיש ממה להתלהב.

טריילר הסרט:

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.