דוקטור סטריינג' – Doctor Strange

דוקטור סטריינג' (Doctor Strange) הוא סרט גיבורי- על אמריקאי בלייב אקשן מ- 2016, ובהפקה מבית אולפני מארוול, הסרט מבוסס על הקומיקס "דוקטור סטריינג'" בהוצאת חברת ההוצאה לאור מארוול קומיקס, והוא מהווה חלק מהיקום הקולנועי של מארוול, כשהוא מבין הפותחים את השלב השלישי בו.
עם יציאתו לאקרנים, הסרט קיבל תשבחות ביקורתיות רבות על המשחק, קטעי האקשן, הסגנון הוויזואלי והאפקטים, אולם, התקבל די בשליליות על ידי מבקרים שטענו כי הסרט מתעסק באפקטים ובמשחק של השחקנים ולא בעלילה ואף טענו כי כמו בסרטים אחרים של היקום הקולנועי של מארוול, ישנו שימוש במושא אהבה ונבל חלשים.

תקציר:

דוקטור סטריינג' הוא האלטר אגו של ד"ר סטיבן סטריינג', נוירו- כירורג נודע אך אנוכי אשר עדיפותו הראשונה הייתה לצבור הון. כתוצאה מתאונת דרכים, ידיו נפגעו ונמנע ממנו לשוב ולהתעסק ברפואה. במסעו חובק העולם אחר תרופה למצבו, סטריינג' פגש בהרי ההימלאיה בנזירה שמלמדת את סטריינג' את אמנות הכישוף.

קצת מוזר להגיד על סרט שכולל עיוותי- מציאות בקנה מידה ענק ומאבק על עתיד העולם שהוא "קטן", אבל "דוקטור סטריינג'" הוא בדיוק כזה: ביחס לבומבסטיות הרגילה של מארוול וגיבורי על בכלל, הוא סרט קטן. הוא מתמקד בדמות אחת, לא מתיימר להיות הסרט- האולטימטיבי שאתם חייבים לראות לפני שתמותו, ולא עוסק באופן בולט בהכנת הקרקע לסרט ההמשך החמישי שלו. וזה בסדר, אם הסרטים הבינוניים של מארוול יישארו כאלה מוצלחים, הם יישארו בפסגת העולם עוד הרבה זמן.

אבל הקטע עם מארוול, כך מתברר בשנים האחרונות, הוא שהם עושים "סטנדרטי" ממש טוב. "דוקטור סטריינג'" הוא סרט נוסחתי לגמרי, והוא גם מרהיב, מגניב ולא משעמם, ובכלל מצדיק יציאה מהבית. זה לא סרט שיעורר מהפכה משום סוג, ויכול להיות שרבים מהדירוגים הנצחיים של סרטי מארוול הוא ימוקם נמוך יחסית, אבל מה לעשות שזאת עדיין חבילת בידור ממש מוצלחת?

טריילר הסרט:

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.