GG WP AFK : Darius

GG WP AFK

שלום וברוכים הבאים לפינה השבועית שלי "GG WP AFK" שבה נסקור Matchups שרק לראות אותם במשחק שלכם יגרמו לך לחלחלה ו- Tilt מבעוד מועד, וכיצד לנצח אותם. היום נתמקד בדריוס.

Darius – The hand of Noxus

אין יותר מעצבן, מטלטל ומחרפן להבין שיש מולך דריוס. אני לא בטוח אם זה הלחץ מלתת לו הריגה או היכולת שלו לנצח גם גאנקים משמעותיים, אבל דריוס מפחיד ומעצבן בו זמנית. אז איך, אם בכלל, מתמודדים עם דריוס?

קודם כל צריך להבין שלכל דמות יש חולשה, וככל שהדמות חזקה ומסוכנת יותר, כך גם החולשות שלה ברורות או משמעותיות יותר ויותר. חשבו על בוס במשחק – הוא בד"כ יותר חזק וגדול מכם, אך תמיד יש לו מהלך שפועל כנגדו.
גם לאור סאסטיין מדהים ו- Damage Output גבוה של דריוס, יש לו חולשות שהן המפתח לנצח אותו, והן להלן:

*ה- Cooldown של Apprehend (המשיכה) מאוד גבוה בתחילת המשחק (24 שניות). כלומר שלכם כליינר מתחרה יש מטרה שהוא יבזבז את המשיכה– אם על ידי משיכה כושלת או אם על ידי טרייד שאתם יודעים שאתם תנצחו (אם אתם דמות עם הרבה סאסטיין). ברגע שאין לו משיכה, חסר לו כלי Engage ואתם יכולים לעשות מה שאתם רוצים, אפילו גאנק.

*לדריוס אין כלי בריחה. יש לו כלי Engage, אך לא Dis-engage. תנצלו את זה, אם על ידי Counter Pick חכם ואם על ידי משחק בטוח יותר. בנוסף לכך, הטווח של דריוס מאוד מוגבל, ולכן הוא מקבל Kite מאוד יעיל מדמויות בעלות טווח.

*תנצלו את המכניקה של Decimate (הסיבוב). דריוס מחזיר לעצמו חיים ועושה יותר Damage כאשר הוא פוגע באנשים בחלק החיצוני של ה- Q. זכרו שיש 0.75 שניות שאתם יכולים לראות את הצורה של ה-Q. במידה ואתם יכולים להתחמק ממנו לחלוטין – תברחו. במידה ולא, תיכנסו אל פנים המעגל, כך כמות הנזק והחיים שהוא יקבל חזרה ירדו משמעותית.

*תשחקו בצורה בטוחה !
עדיף שאתם תהיו קצת מאחור כדי לחכות לגאנק מאשר שתלכו להשיג פארם ותמותו. בתחילת המשחק מתחת ל-Tower אין לו הרבה לעשות נגדכם. אתם לא רוצים אותו Fed.

 

*שימו לב בכל שלב במשחק איפה הוא נמצא. דריוס יכול בכל שלב לעשות Teleport לקרב בבוט או במיד כדי להשיג הריגה ולהתחיל להיכנס ל- Snowball מטורף. יותר מזה, תענישו אותו, אם בטלפורט מתחרה שלכם, או בדחיפת הליין בצורה אגרסיבית על מנת שהוא יפסיד פארם ואפילו את ה- Tower שלו. תסמנו לקבוצה שלכם, תכתבו בצ'אט, תוודאו שהם יודעים שהוא משוחרר ומחפש הריגות קלות.

*בחרו צ'אמפיונים בעלי Lane Sustain כמו Trundle, Garen או לחלופין צ'אמפיונים עם Range משמעותי– Jayce ואפילו Teemo (למרות שזה פיק מאוד נישתי).

Counter Picks


* Kayle  – קייל היא לדעתי הצ'אמפיון הכי טוב כנגד דריוס. ה-R שלה נוגד את שלו, היא יכולה לעשות לו קייט עם ה- E, יכולה להחזיר לעצמה חיים ולתת לעצמה מהירות כדי להילחם או לברוח, ויכולה להאט אותו ולהגביר את כמות הנזק שהוא מקבל מהקייט.

*Jayce  – ג'ייס הוא צ'אמפיון נוסף שיכול להתמודד בצורה טובה מול דריוס. מצד אחד, יש לו ריינג' שמאפשר לו לעשות Kyte אך עם זאת הוא לא גדול במיוחד, לכן צריך להיזהר לא להיכנס לטווח של Apprehend . מצד שני, כאשר דריוס מושך אתכם תוכלו להחליף למצב פטיש להעיף אותו מכם.

*Fiora – פיורה היא צ'אמפיון גבולי, שעם משחק נכון יכולה לנצח את Darius ולהיכנס ל- Snowball בעצמה. היא יכולה או להתחמק או להיכנס למרכז המעגל של ה- Q, היא יכולה לבטל לחלוטין את המשיכה ולתת סטאן כתגובה, ועל כן לתת Damage ולהעניש אותו. לאור ה- Mobility המשמעותי שיש לה לצד Damage ו- Snowball potential, היא פיק מאוד נחמד כנגדו, אך לא Counter מוחלט.

אז פעם הבאה שאתם רואים דריוס, אל תיבהלו, שבו לאחור בכיסא, ותתכוננו ל- Matchup קצת מאתגר, שבסופו, אם שיחקתם נכון, אתם תנצחו, או לפחות לא תפסידו.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.