ספיידרמן: ממד העכביש 

ספיידרמן: ממד העכביש (Spider-Man: Into the Spider-Verse) הוא סרט גיבורי- על בהנפשה ממוחשבת שיצא ב-13 בדצמבר 2018 המבוסס על מיילס מוראלס מחברת מארוול קומיקס. הסרט הופק על ידי סרטי קולומביה ואולפני ההנפשה של סוני בשיתוף עם מארוול קומיקס.

 

"ממד העכביש" מספר את סיפורו של מיילס מוראלס, הידוע בכינויו "ספיידרמן השחור". מדובר בילד מחונן שנשלח לבית ספר יוקרתי שם הוא מרגיש לא שייך. הוריו הם צמד אנשים חיים בהחלט והדוד שלו הוא הדוד המגניב הזה שלוקח את האחיין שלו לעשות גרפיטי באמצע הלילה בניו יורק, איפה שעכביש רדיואקטיבי נוסף יכול לנשוך אותו. אני רושם נוסף, כי ביקום של מיילס מוראלס כבר יש ספיידרמן אחד: פיטר פארקר המוכר והאהוב חי, בועט וזורק פאנצ'ליינים כדי שאנשים כמו מיילס מוראלס יוכלו לישון בשקט. ואז, הודות לעכביש שנושך את מיילס יש פתאום שני ספיידרמנים. ואז, לפתע, יש יותר.

ריבוי הספיידרמנים בסרט הופך את "ספיידרמן: ממד העכביש" לסרט הראשון שמצליח לתפוס את הדמות של ספיידרמן בצורה רב מימדית. כאשר חזיר, רובוט ובלש משנות השלושים טוענים כולם שהם ספיידרמן, נוצר דיון על מה המשמעות של מה זה להיות ספיידרמן בכלל. סט כוחות מסוים, כמובן– אבל הסרט רומז שיש גם הרבה מעבר לזה. שמפגש של כל מיני באטמנים או סופרמנים הוא שונה ממפגש של ספיידרמנים; שיש מאפיין כלשהו של הדמות שייחודי וקריטי לה ובלעדיו אתה לא ספיידרמן. והדבר הזה הוא אשמה.

יש סיבה למה הדמות של ספיידרמן עובדת הכי טוב כשהוא נער. המוטיבציות העיקריות שלו נובעות מאותו מאגר של חוסר בטחון עצמי ואשמה של בני נוער. הדרך שבה ספיידרמן מתמודד עם אויבים, בהומור מוחצן שמכסה על פחד תהומי, לקוחה מדף הטכניקות להתמודדות עם בית ספר תיכון. אם באטמן הוא בלש קשוח וסופרמן הוא ילד טוב ירושלים, ספיידרמן הוא פשוט נער מתבגר שמרגיש אשם. הוא לא עושה את הדבר הנכון כי זה הדבר הנכון, אלא כי הוא מפחד לגלות מה יקרה אם הוא לא יעשה אותו. לכן הוא גם לא משתף אף אחד בסוד שלו– האשמה והפחד גורמים לו להרגיש הכי בודד בעולם, למרות שהוא לא חייב להיות/

טריילר הסרט:

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.