מבלתי ניתנת לשיחוק להשמדה ב- MSI

זה קל לראות למה אקאלי (Akali) הייתה שבורה בסצנה התחרותית אחרי הריוורק (Rework) שלה בקיץ האחרון. הרבה צורות של תזוזה, הישארות טובה בליין (Lane), ולחץ הריגה כבד כאשר היא מגיעה לרמה שש הפכו אותה לפשוט מטורפת בידיים של שחקנים מקצועיים.

בגלל דברים כאלו היא קיבלה נרפים (Nerfs) עצומים כל כך לקראת סוף השנה, היא 'נודתה' מהסצנה התחרותית לכמה פאטצ'ים הראשונים של 2019, עד לפאטץ' מספר 9.5.

הבאפים (Buffs) שהיא קיבלה בפאטץ' מספר 9.3 ובפאטץ' מספר 9.5 היו לא מזיקים בפני עצמם, אבל ביחד הם החזירו אותה לראש סדר העדיפויות בטופ ליין (Top Lane). היא נבחרה או קיבלה באן (Ban) בכל משחק ב- MSI ויש לה אחוז ניצחון מטופש של 78. מה לעזעזאל קורה פה?

דבר ראשון שאפשר להגיד זה ש- MSI כבר ראו בעבר בעיות עם צ'אמפיונים שהם אוברפאוורד (Overpowered Champions), ביניהם ג'ייס (Jayce), אירליה (Irelia), ורייז (Ryze). הצ'אמפיונים האלו מאוד שונים אחד מהשני אבל יש להם הרבה במשותף. הדברים כוללים את ניהול גל המיניונים במשחק המוקדם, הביטחון בתור בחירות עיוורות, והיכולת להיות גם בטופ ליין וגם במיד ליין (Mid lane).

כאשר הבחירות לטופ ליין קיבלו באן, וג'ייס ואירליה קיבלו הרבה באנים, אקאלי נכנסת למטא (Meta) בתור אחת הבחירות הטובות ביותר לאפשרות של להיות או מיד או טופ. הקבוצה היחידה שעוד לא השתמשה באקאלי בשביל הבחירות האלו היא Team Liquid, אבל זה בעיקר בגלל שהטופ ליינר שלהם לא משחק כל כך אקאלי.

שני נושאים מאוד דומיננטים של המטא המוקדמת של ה- MSI הם הפוקוס על משחקים קצרים ודראפטים (Drafts) יצירתיים. בלי להחשיב את Invictus Gaming ששברו את השיא למשחק התחרותי המקצועי המהיר ביותר בכל ליג שהוא של 15 דקות ו- 57 שניות, הזמן הממוצע למשחק הוא 31 דקות, שזה עדיין הממוצע המהיר ביותר מכל ליגה גדולה מאז קיץ 2019.

אקאלי נכנסת לבחירות המטא האלו בצורה מאוד טובה, והיא יכולה להתחיל את ה- Snowball שלה מהרגע שהיא מקבלת את האולטימייט (Ultimate) שלה, והיא די ישירה לשחקן מכאני בשביל לתפעל והיא איום ממושך מהרגע שהמגדלים נופלים. בין השחקנים הטובים ביותר בטורניר הזה כמו השחקן מ- IG קאנג "TheShy" סונג-לוק והשחקן מ- Liquid ניקולאי ג'נסן (Jensen) אוהבים לשחק אותה. היא כל כך שבורה שהטופ ליינר של Flash Wolves סו "Hanabi"שיא-הייסאנג העז ברוב חוצפתו לבחור אותה לתוך קרב עם TheShy- והוא השמיד לחלוטין אחרי ש- TheShy האכיל אותו בהריגה כבר ברמה הראשונה.

פאטץ' אחר פאטץ', אקאלי מסרבת לנסיונות לאזן אותה. רמת היכולת שצריך בשביל לשחק אותה עלתה מאז שריוט (Riot) הורידו את ה- Sustain בליין כשהם הורידו את האפשרות החייאה מה- Q של אקאלי, אבל היכולת שלה לשחק סביב הזינוקים שלה וסביב ה- Shroud שלה הופכים אותה למאוד מעצבנת. ובעקבות כך שהרבה טופ ליינרים מהמטא הנוכחית בלי ה- CC המתאים בשביל לנעול אותה, היא פשוט מנצחת יותר מדי טריידים (Trades) לבדה.

בדומה ל- Kit של זואי (Zoe), אקאלי היא איום מטורף בידיים של השחקנים הטובים ביותר בעולם. זה בדיוק מה שיש ב- MSI, אז תצפו להרבה זינוקים סביב ה- Rift.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.