המדריך למתחילים ב- Apex Legends

דבר ראשון לפני שאתם מתחילים לקרוא את המדריך, הצטרפו לקהילה שלנו בפייסבוק/באינסטגרם:

פייסבוק קבוצה:
https://www.facebook.com/groups/322807891674585/

פייסבוק דף לייקים:
https://www.facebook.com/apexlegends.israel/

אינסטגרם:
https://www.instagram.com/apex_legends_israel/


אפקס לג'נדס (Apex Legends) מגיע עכשיו בחינם, ובכדי לנצח תצטרכו להיות חדים, להשתמש בראש שלכם, ולהישאר קרובים לחברים שלכם. למרות זאת להגיע מוכנים מראש יכול לעזור לכם, וכמה עצות שימושיות יכולות להיות ההבדל בין הפסד לניצחון.

תקראו את הטיפים האלו כדי להתחיל את קריירת האפקס (Apex) שלכם ולשלוט בארינה (Arena).


תבחרו בשחקן שמתאים לצורת המשחק שלכם:

בארינה של אפקס כל המתמודדים שווים, והדמויות שוות מבחינת חוזק, מהירות ונשקים. צורת המשחק שלהם היא מה שמבדילה בינם, אז אתם תרצו לבחור ב- "לג'נדס" (Legends) שמתאימים לצורת המשחק שלכם.

רוצים להיות המגן בין הקבוצה שלכם ליריבים? קפצו לארינה בתור גיבראלטאר (Gibraltar). אולי אתם מעדיפים לקחת את הקבוצה שלכם מרחקים גדולים כדי להפתיע את האויב? פאט'פינדר (Pathfinder), עם וו האחיזה שלו, הוא הבחירה המושלמת. האם לחזק את הקבוצה שלכם עם בוסטים (Boosts) של חיים מתאים לצורת המשחק שלכם? לייף-ליין (Lifeline) מוכנה לפעולה. גלו איזה תפקיד אתם רוצים לשחק ונסו לג'נדס שונים כדי לגלות מי מהם מתאים לכם יותר.


הישארו קרובים לקבוצה שלכם:

משחק עם הקבוצה הוא חלק משמעותי בניצחון באפקס לג'נדס, כאשר אתם נכנסים לארינה עם שני חברי הקבוצה שלצידכם. כאשר אתם משחקים יחד אתם יכולים להגן אחד על השני ולנצח את הקבוצה היריבה כאשר אתם משלבים את כוחותיכם השונים יחדיו. למשל, "דמינשינאל ריפט" (Dimensional Rift) שממוקם היטב על ידי "ווריס" (Wraith) יכול לשים את הקבוצה שלה מעל לקבוצה יריבה שאינה חושדת בכלום. לעומת זאת "קאוסטיק" (Caustic) יכול להציל את הקבוצה שלו בעזרת "נוקס גאז" (Nox gas) שיבריח את האויבים.

אם תנסו לתקוף לבד, תצטרכו להתמודד מול קבוצות אחרות שיכולות בלי בעיה להביס אתכם. תישארו קרובים אחד לשני ותגדילו את הסיכויים שלכם לנצח.


תתקשרו בצורה חכמה עם הקבוצה שלכם:

אתם יכולים להודיע לקבוצה שלכם דברים חשובים, והם יכולים להודיע לכם, דרך מערכת שבנויה בתוך המשחק ונותנת לך לסמן אייטמים (Items) שימושיים ואת מיקומם על המסך של חברי הקבוצה. אתם יכולים לסמן את המיקום של "גיר פיס" (Gear pieces), להדגיש איומים, להגיד לחברי הקבוצה שלכם לאיפה אתם הולכים, וכל זה, בלי בכלל לחבר מיקרופון. תשתמשו בזה כדי לוודא שחבריכם לקבוצה רואים מה שאתם רואים ותמיד מקבלים את המידע העדכני.


הכירו את הארינה:

"קינגז קניון" (Kings Canyon)- המפה שבה כל משחקי האפקס מתרחשים- היא מגרש משחקים רצחני, מלאה במתקנים צבאים נטושים, וטבע מפחיד. יש פה הרבה סוגים שונים של משטחים: משטחים גדולים ופתוחים, לביצות שמלאות בבניינים נטושים, למדבר מלא במוצבים מוזנחים. ללמוד איך לתמרן, איפה הנקודות החמות שמלאות בפעילות, ואיפה אפשר למצוא את החפצים הכי טובים, מהווים פיסות מידע חשובות.

כל זה נכון במיוחד כאשר הטבעת מתחילה להיות קטנה. כמו בכל "באטל רויאל" (Battle Royale), המפה מוקפת בטבעת גדולה שקטנה במרווחים קבועים לאורך המשחק. אתם חייבים לזוז מהר כדי לקחת את כל החפצים הטובים שאתם צריכים לפני שהמפה נסגרת עליכם וגורמת לכם להיפגע על כל שנייה שאתם נמצאים מחוץ לשטח הבטוח. לדעת את הסביבה שלכם יעזור לכם לבצע החלטות מהר יותר ולתמרן בצורה אפקטיבית יותר.


לכו על הדברים הטובים אבל תהיו זהירים:

בחלקים שונים של המפה מופיעים חפצים ברמה שונה- ככל שהרמה של החפץ שלכם גדולה יותר, הוא חזק יותר, וככה הסיכויים שלכם להגיע לסוף המשחק גדלים. בחלק מהאזורים במפה יש חפצים ברמה גבוהה בקביעות, מה שאומר שכולם ירצו ללכת לשם ולזכות בחפצים. החפצים הטובים באמת מגיעים במשלוח אווירי שנוחת ברנדומליות באזורים שונים במפה, ומתגמל את כל מי שבא לקחת אותם עם החפצים הכי חזקים במשחק.

אתם מתחילים את המשחק בלי נשקים או שריון, לכן אתם וחברי הקבוצה שלכם תצטרכו להחליט האם החפצים ברמה הגבוהה שווים את הסיכון. בנוגע לאיפה הם נמצאים, ניתן לכם לגלות לבד.


החזירו לחיים את חבריכם לקבוצה:

קבוצה בשיתוף פעולה יכולה לעשות מה שאף לג'נד לא יכול לעשות לבד, להחזיר אחד את השני מהמתים. אחרי שהחיים שלכם נגמרו, תגיעו למצב שנקרא "דאונד" (Downed) שבו אתם עדין בחיים אבל מואטים וצריכים לקבל טיפול רפואי. אם תמותו לפני שחברי הקבוצה שלכם יספיקו להציל אתכם עדין יש להם הזדמנות אחת אחרונה להחזיר אתכם לחיים.

כל לג'נד סוחב איתו "לג'נד באנר" (Legend Banner) שהם מפילים כאשר הם מתים. רק חברי הקבוצה שלהם יכולים להרים את זה, ולקחת אחד ל- "ריספון ביקון" (Respawn Beacon) יחזיר את הלג'נד שמת לחיים. זה מהלך מסוכן בגלל שתהליך ההחזרה לחיים לוקח זמן ומי שחזר בדיוק לחיים יגיע בלי נשקים או שריון, אבל להצליח להחזיר מישהו לחיים יכול להחזיר קבוצה מהפסד כמעט מובטח, לכן לא כדאי לוותר על אפשרויות כאלו.


השתמשו בג'אמפ טאוורז (Jump Towers), הוט זונז (Hot Zones), ומאפיינים אחרים לטובתכם:

קינגס קניון (Kings Canyon) מלא בחפצים שיעזרו לכם להשיג את היתרון על היריבים. ג'אמפ טאוורז מאפשרים לכם לעוף לשמים ולדאות חזרה לקרקע, דבר שעוזר לכל אחד מכם ולקבוצה שלכם לחצות את המפה במהירות. הוט זונז נותנים לכם גישה לחפצים ברמה גבוהה יותר בחלקים רנדומליים של המפה, אם אתם מצליחים להגיע לשם קודם. ריספון ביקונז נותנים לכם להחזיר לחיים חבר לקבוצה שנפל.

בין זה שאתם משתמשים בהם לצאת ממצב מסוכן לבין זה שאתם משתמשים בהם לתפוס את האויב, ללמוד איך להשתמש בהם מוסיף שכבה נוספת לאסטרטגיה שלך ושל הקבוצה שלך. זה שימושי כמו עוד רובה בכלי הנשק שלך.


אל תבזבזו שום דבר:

אי אפשר לדעת מה אתם הולכים למצוא בארינה, אז אל תהיו זהירים לגבי המקומות הפנויים שיש לכם. שריון לגוף, שדרוגים לנשק, שדרוגים לתיק שמאפשרים לסחוב יותר חפצים ועוד כל מיני חפצים שימושיים מוחבאים בכל רחבי המפה. התכונה של החפצים תגיד לכם בצורה אוטומטית האם נשק או חלק מהציוד שמצאתם יותר טוב ממה שכבר יש לכם ותמנע מכם לקחת חפצים ברמה נמוכה. בצורה הזו לא תסתכנו בלקחת משהו שאתם לא יכולים להשתמש בו.

אתם וחברי הקבוצה שלכם יכולים לעזור אחד לשני בכך שתודיעו להם מה המיקום של חפצים בזמן שאתם מוצאים אותם. צורת התיוג גם מציינת את הרמה של החפץ, ככה שאתם יכולים לקחת חפץ ברמה גבוהה יותר שאולי לא הייתם מוצאים בלי זה. בנוסף, תדאגו לאסוף חפצים מאויבים שמתו, הם יפילו את הדברים שלהם כשהם מתים, והרבה פעמים יש להם חפצים טובים יותר. תמיד תישארו דרוכים, אי אפשר לדעת מתי חתיכה אחת של שריון תציל אתכם מלמות בסוף המשחק.


אפקס לג'נדס הוא משחק חינמי שאפשר לשחק בו Xbox One, PlayStation® 4 ודרך Origin במחשב.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.